kobieta dbajaca o wlosy

Jeśli chcesz zadbać o fryzurę w domowym zaciszu, wybierz profesjonalne kosmetyki. Preparaty głęboko odżywiają pasma, jednocześnie pozwolą wypełnić ewentualne ubytki. Podpowiadamy, jak zadbać o włosy, żeby wyglądały jak tuż po wyjściu od fryzjera.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów – czym są?

Szukasz sposobu, aby wygładzić, nawilżyć i zmiękczyć pasma? Sięgnij po profesjonalne kosmetyki do włosów, które pozwolą im odzyskać zdrowy blask. Preparaty przydadzą Ci się również wtedy, gdy będziesz chciał samodzielnie wystylizować fryzurę. W kolekcji znajdziesz zarówno produkty do pielęgnacji włosów (szampony, odżywki, maski i olejki), jak i do ich modelowania. Pamiętaj też, żeby korzystać z wysokiej jakości akcesoriów fryzjerskich. Wśród nich znajdziesz:

  • szczotki, 
  • grzebienie,
  • suszarki,
  • prostownice, lokówki, karbownice.

Marzysz o tym, żeby zmienić kolor włosów, a może chcesz wzbogacić naturalny odcień? Z pomocą przychodzą profesjonalne kosmetyki do koloryzacji. Proponowane produkty nie zawierają amoniaku, dzięki czemu nie niszczą pasm. Dobre farby nie tylko pokrywają siwe włosy w 100%, lecz także sprawią, że staną się one elastyczne, lśniące, gładkie i sprężyste.

Czy każdy ma dostęp do profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów?

Wiele osób nie chce kupować profesjonalnych produktów, ponieważ odstrasza ich wysoka cena. Jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, skorzystajmy z oferty hurtowni kosmetycznej online. Warto również zaznaczyć, że kosmetyki są bardziej skoncentrowane, dlatego wystarczą nam na dłużej. Wystarczy użyć odrobiny produktu, aby przyniósł pożądany efekt.

Jeśli spodobał Ci się jakiś kosmetyk, używany przez fryzjera, zapytaj, czy możesz stosować go samodzielnie. Specjalista podpowie Ci, jak używać produktów, aby przyniosły zamierzony efekt. Nie kupuj ich jednak na własną rękę, w przeciwnym razie możesz zniszczyć włosy.

Dlaczego warto wybrać profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów?

Profesjonalne kosmetyki posiadają większe stężenie składników aktywnych niż produkty drogeryjne. Nie oznacza to, że szampony, odżywki, czy maski z supermarketu nie działają, należy jednak używać ich częściej lub w większej ilości. Profesjonalne kosmetyki do włosów zostały przetestowane dermatologicznie, dzięki czemu nie musisz się martwić, że zniszczą kosmyki lub podrażnią skórę głowy.

Nie daj się zwieść ładnemu opakowaniu, czy przyjemnemu zapachowi produktów drogeryjnych. Profesjonalne kosmetyki zachwycają wysoką skutecznością, a tajemnica skrywa się w starannie dobranym składzie. Preparaty wspaniale regenerują, wygładzają i nawilżają włosy, jednocześnie chronią je przed utratą wody i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów ranking – składniki pielęgnujące

Zastanawiasz się, jak rozpoznać, czy masz suche włosy? Jeśli masz problem z szorstkimi, matowymi, puszącymi się, łamiącymi i elektryzującymi pasmami, powinieneś przywrócić im odpowiednie nawilżenie. Zrezygnuj z szamponu z mocnymi detergentami anionowymi i ftalanami na rzecz preparatu z emolientami i humektantami. Unikaj też alkoholi, takich jak benzyl, etanol denat, czy isopropyl. W ten sposób nie tylko nawilżamy włosy, lecz także chronimy je przed utratą wilgoci. Po każdym myciu stosuj odżywkę, a jeśli nie do końca radzi sobie z przesuszonymi, zniszczonymi pasmami, raz w tygodniu nakładaj na nie maskę. Możesz ją trzymać około 30 minut, a później dokładnie spłukać letnią wodą.

W profesjonalnych kosmetykach do włosów możemy znaleźć następujące składniki:

  • ekstrakt z aloesu – odżywia strukturę włosów, zapobiega ich wypadaniu, a także działa przeciwłupieżowo; można go znaleźć w odżywkach i maskach,
  • len – wzmacnia włosy i poprawia ich strukturę, nawilża skórę głowy, ułatwia rozczesywanie; zazwyczaj występuje w odżywkach i szamponach;
  • pokrzywa – działa przeciwłupieżowo, zapobiega wypadaniu włosów; dodaje się ją do szamponów i odżywek;
  • jedwab pajęczy – chroni włosy przed utratą wody i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, sprzyja ich odbudowie i regeneracji, dodatkowo wygładza je, dodaje objętości i przywraca blask,
  • kwas hialuronowy – zatrzymuje wilgoć we włosach, wygładza, wzmacnia i przywraca im sprężystość, uzupełnia ubytki,
  • ekstrakt z kawioru – intensywnie nawilża, odżywia, wzmacnia i regeneruje włosy,
  • proteiny jedwabne, ryżowe i mleczne – tworzą warstwę ochronną na włosach, dodatkowo nawilżają je, sprawiają, że zdrowo wyglądają i lepiej się układają,
  • oleje – winogronowy, arganowy, z orzechów macadamia, moringa, z oliwek, babassu, czy słonecznikowy.

Jak dobrać profesjonalne kosmetyki do rodzaju włosów?

Szukając produktów pielęgnacyjnych, zwróć uwagę na strukturę włosów. Mogą być one:

  • wysokoporowate, co oznacza, że mają one najmocniej odchyloną łuskę włosa od łodygi. Niekiedy pasma są takie z natury, ale często ich porowatość zwiększa się pod wpływem rozjaśniania, koloryzacji, stylizacji na gorąco, czy niewłaściwej pielęgnacji. Włosy są wtedy szorstkie, matowe, przesuszone, napuszone, a nawet zniszczone. Wiele osób skarży się też na rozdwajające się końcówki i łamliwe, elektryzujące się pasma.
  • średnioporowate, czyli o nieznacznie odchylonych łuskach. Takie włosy nie sprawiają większych problemów w pielęgnacji, dodatkowo są one podatne na stylizację. Z drugiej strony, czasami kapryszą i można łatwo pogorszyć ich kondycję. Należy jednak pamiętać, że choć wyglądają one na zdrowe, warto je dodatkowo nawilżyć. Niedostateczna lub nieprawidłowa pielęgnacja sprawia, że włosy stają się matowe, szorstkie, osłabione i pozbawione blasku.
  • niskoporowate, które mają szczelną strukturę. Pasma są zdrowe, nawilżone, sprężyste i błyszczące. Nie plączą się i można je łatwo rozczesać. Rzadko się elektryzują i puszą, niestety, często brakuje im objętości. Włosy niskoporowate są proste i gładkie, ale bywają też grube i sztywne, co znacznie utrudnia stylizację. Niekiedy wyglądają na nieświeże i przyklapnięte. Mogą mieć również tendencję do przetłuszczania się, co wynika ze złej pielęgnacji. 

Jak dopasować kosmetyki do porowatości włosów?

Profesjonalne kosmetyki do włosów wysokoporowatych powinny je dociążyć, intensywnie nawilżyć, wygładzić, odżywić, a także domknąć rozchylone łuski. Unikajmy produktów z silnymi detergentami, takimi jak SLS i SLES. Aby uniknąć puszenia, zrezygnujmy z preparatów bogatych w aloes, glicerynę i pantenol. Możemy używać tych składników, ale tylko w niewielkich ilościach. Pamiętajmy, że nie wszystkie alkohole w kosmetykach są złe. W przypadku włosów wysokoporowatych dobrze sprawdzi się nawilżający cetearyl alcohol.

Jeśli chcemy wygładzić pasma, poszukajmy profesjonalnych kosmetyków z proteinami o dużych cząstkach, np. mlecznych, jedwabnych, owsianych, czy pszenicznych. Oprócz tego powinniśmy dostarczyć kosmykom odpowiednią ilość emolientów i humektantów. Dzięki temu wygładzimy pasma i przywrócimy im zdrowy blask.

W przypadku zniszczonych włosów nie wystarczy postawić na regenerację, należy również chronić je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Sięgnij po lekkie mgiełki, spraye i olejki. Możesz stosować je codziennie rano lub po każdym myciu, zwłaszcza jeśli chcesz podsuszyć włosy.

Pielęgnacja włosów średnioporowatych powinna bazować na emolientach, humektantach i proteinach. Wybieraj szampony, odżywkę i wcierki, które normalizują pracę gruczołów łojowych, odbudowują strukturę i zapewniają skuteczną ochronę. W tym przypadku profesjonalne kosmetyki do włosów powinny mieć lekką formułę, dzięki czemu nie będą ich obciążały. Aby nawilżyć pasma, sięgnij po odżywki w sprayu. Możesz również stosować maski z aloesem, mocznikiem lub kwasem hialuronowym.

Jeśli mamy niskoporowate włosy, nie powinniśmy używać szamponów z silnymi detergentami. Taki produkt nasila łojotokowe zapalenie skóry, ale z drugiej strony przesusza końcówki. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się szampony enzymatyczne lub micelarne. Odżywki i maski powinny zawierać składniki nawilżające lub emolienty, ale unikajmy kosmetyków z proteinami.

Jak dobrać profesjonalne kosmetyki do rodzaju skóry głowy?

Zanim wybierzesz odpowiednie preparaty, zastanów się, czy masz tłustą, czy suchą skórę głowy? Pomyśl, czy jest ona skłonna do podrażnień, a może często zmagasz się z łupieżem? Szampon oczyszcza skórę głowy i włosy z nadmiaru sebum, martwych komórek naskórka, kurzu, cząsteczek brudu i pozostałości kosmetyków do stylizacji. Należy jednak uważać, aby ich nie podrażnił, ani nie przesuszył. Pamiętaj, żeby dobrać szampon do potrzeb skóry głowy. Szukając odżywki, weź natomiast pod uwagę rodzaj i kondycję włosów.

Jeśli masz problem z przetłuszczającą się skórą głowy, sięgnij po delikatne preparaty. W przeciwnym razie możesz nasilić produkcję sebum. Z tego powodu powinieneś nakładać kosmetyki nawilżające tylko na długości włosów. Poszukaj produktów ze składnikami, które regulują pracę gruczołów łojowych. Zaliczamy do nich:

  • glinki,
  • algi,
  • zioła.

Szukasz sposobu, aby przywrócić skórze głowy odpowiednie nawilżenie? Możesz stosować kosmetyki z wyciągami roślinnymi, panthenolem i alantoiną. Warto również regularnie olejować włosy, aby je wzmocnić. Unikaj natomiast produktów z alkoholem, drażniącymi konserwantami, sztucznymi barwnikami i substancjami zapachowymi.

Profesjonalne kosmetyki do włosów ranking – jak czytać skład?

Zadbane włosy dodają nam pewności siebie, dlatego warto o nie zadbać zarówno od środka, jak i na zewnątrz. W pierwszym przypadku uwzględnij w swojej diecie produkty bogate w witaminę A, E i z grupy B. Oprócz tego powinieneś dostarczyć odpowiednią ilość takich minerałów jak cynk, selen, siarka miedź, żelazo i magnez. W razie niedoborów pokarmowych sięgnij po suplementy, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Pamiętaj też o właściwej pielęgnacji, w czym pomogą Ci profesjonalne kosmetyki do włosów.

Proponowane produkty przywracają równowagę PEH, zawierają bowiem:

  • proteiny – odbudowują i regenerują pasma, dlatego polecane są osobom, które mają zniszczone, puszące włosy,
  • emolienty – tworzą na włosach warstwę ochronną, dzięki czemu nie musimy się martwić, że zniszczymy je podczas agresywnej stylizacji, czy koloryzacji,
  • humektanty – wiążą i zatrzymują cząsteczki wody z powietrza.

Profesjonalne kosmetyki do włosów ranking – jakie alkohole szkodzą?

Pod pojęciem alkohol kryje się nie tylko etanol, lecz grupa organicznych związków chemicznych, które działają bakteriobójczo, konserwują i rozpuszczają niektóre substancje. Przypominamy, że wyróżniamy też dobre alkohole, które pochodzą z roślinnych kwasów tłuszczowych. Wśród nich znajdziemy:

  • acetyl alcohol,
  • cetyl alcohol,
  • behenyl alcohol,
  • stearyl alcohol,
  • lanol alcohol,
  • cetearyl alcohol.

Proponowane składniki nawilżają, wygładzają, zmiękczają i odżywiają włosy, jednocześnie ułatwiają ich rozczesywanie i chronią przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Znajdziemy je we wcierkach, maskach, odżywkach i serach.

Z drugiej strony powinniśmy unikać takich alkoholi, jak SD alcohol i alcohol denat. Wspomniane składniki przesuszają włosy, dodatkowo sprawiają, że stają się one niesforne i szorstkie. Czysty etanol również może wysuszać kosmyki, dlatego należy go stosować razem z substancjami nawilżającymi.

Profesjonalne kosmetyki do włosów ranking – czy silikony są szkodliwe?

Wspomniane substancje są niereaktywne i bardzo stabilne, dlatego działają przez długi czas. Silikony słyną z właściwości pielęgnacyjnych, dlatego możemy je znaleźć w wielu profesjonalnych kosmetykach do włosów. Nie tylko nawilżają, uelastyczniają i wygładzają pasma, lecz także wypełniają ubytki, niwelują puszenie się i chronią przed utratą wody. Silikony sprawiają, że kosmyki stają się bardziej podatne na układanie, dodatkowo utrwalają fryzurę. Niektóre osoby twierdzą jednak, że wspomniane składniki zatykają pory i przyczyniają się do wzmożonego wypadania włosów. Nie jest to prawda, ale w niektórych przypadkach silikony mogą obciążyć włosy.

Zastanawiasz się, kiedy wybrać profesjonalne kosmetyki z silikonem? Takie preparaty sprawdzą się, gdy masz problem z puszącymi się włosami. W ten sposób nie tylko je wygładzisz, lecz także nadasz wymarzony blask. Jeśli masz cienkie, delikatne pasma, wybierz lekki spray lub mgiełkę. Proponowane kosmetyki zawierają zazwyczaj lotne silikony, które błyskawicznie odparowują po aplikacji, dzięki czemu nie obciążają włosów. 

Profesjonalne kosmetyki do włosów – ranking

Zastanawiasz się, jak wzmocnić włosy i dodać im objętości? Sięgnij po piankę Revlon ProYou Volume, która pomoże Ci ułożyć fryzurę. Polecamy też pastę Goldwell StyleSign Creative Texture Roughman 4. Nie tylko utrwali fryzurę, lecz także je nawilży, wygładzi i zapewni ochronę przed promieniowaniem UV.

Szukasz dobrego szamponu, który nie obciąży włosów? Wypróbuj Cannacore Advanced Technology, który odbuduje barierę hydrolipidową skóry głowy. Preparat nawilża, odżywia, wygładza i oczyszcza pasma, jednocześnie działa tonizująco, przeciwzapalnie i ochronnie. Szampon reguluje pracę gruczołów łojowych, łagodzi podrażnienia, a także przywraca włosom blask i elastyczność. W składzie znajdziemy:

  • olej moringa i marula,
  • ekstrakt ze skórki cytryny, liści rozmarynu, rumianku pospolitego, nagietka lekarskiego, liści i łodyg bluszczu pospolitego, kwiatów jaśminu, korzenia łopianu,
  • wyciąg z arniki górskiej, igieł sosnowych, liści i kwiatów rukwi wodnej, szałwii lekarskiej, nasturcji, rukwi wodnej, jasnoty białej, a także liści, kwiatów i łodyg konopi siewnych,
  • olej z nasion konopi siewnej.

Zastanawiasz się, jak zregenerować suche, zniszczone włosy? Wybierz szampon Balmain Revitalizing, w którym znajdziemy olejek arganowy, proteiny kaszmiru i jedwabiu. Kosmetyk zapewnia odpowiednie nawilżenie, jednocześnie odbudowuje strukturę włosa. Warto stosować go z odżywką Balmain Revitalizing Conditioner. Produkt ma lekką formułę, dzięki czemu nie obciąża pasm. Kosmetyk odżywia, wygładza włosy, a także przywraca im witalność.

Masz problem z cienkimi, przyklapniętymi włosami? Sięgnij po Biolage Advanced Full Density marki Matrix. Nie tylko wzmacnia pasma, lecz także przywraca im zdrowy wygląd. Aby zahamować nadmierne wypadanie włosów i pobudzić cebulki włosowe do wzrostu, stosuj ampułki Matrix Biolage Full Density dwa razy w roku. W składzie ampułek znajdziemy Stemoxydine, dzięki któremu włosy stają się grubsze, mocniejsze i gęstsze.

Zastanawiasz się, jak zrobić romantyczne fale lub burzę loków? Wśród profesjonalnych kosmetyków do włosów, nie mogło zabraknąć lakierów. Alter Ego Hasty Too Vo-Lux dodaje włosom objętości i utrwali fryzurę. 

Jeśli często farbujesz włosy, regularnie stosuj odżywkę Olaplex Hair Perfector No3. Produkt wzmacnia, odżywia i regeneruje pasma. Wystarczy, że nałożysz odrobinę kremu na umyte, osuszone włosy, a następnie poczekasz 30 minut, zanim go spłuczesz. Preparat nie zawiera parabenów, silikonów, ani aldehydów.

Szukasz profesjonalnych kosmetyków do włosów? W rankingu nie mogło zabraknąć wygładzającej i nawilżającej odżywki Kevin Murphy Hydrate Me Rinse. Produkt ma wspaniały zapach i bogatą konsystencję, co wpływa na jego wydajność.

Oprócz tego polecamy olejek Wella Professional Sp Luxe, który doskonale sprawdzi się w przypadku zniszczonych włosów. Produkt składa się z oleju jojoba, arganowego i migdałowego. Kosmetyk nawilża, odżywia i regeneruje pasma, ale ich nie obciąża.