Krótkotrwałe wystawienie skóry twarzy na działanie promieni słonecznych nikomu nie zaszkodzi. Słońce nie zawsze jest złe – wręcz przeciwnie – działa antydepresyjnie, a także bierze udział w syntezie witaminy D. Witamina D z kolei wykazuje działanie przeciwzapalne, a nawet przeciwnowotworowe. To dlatego większość z nas czuje się po prostu lepiej, kiedy delikatne promienie słońca otulają nasze ciała. Jednak to błogie uczucie może sprawić, że przestaniemy myśleć o negatywnych skutkach nadmiernego działania słońca. A wtedy niestety, zamiast pozytywnego działania możemy spotkać się z nieprzyjemnymi efektami opalania. Musimy uważać zwłaszcza na skórę twarzy, która latem powinna być zabezpieczona kosmetykami z filtrem. Jeśli nie zadbamy o nią odpowiednio, możemy spotkać się z podrażnieniem, przebarwieniami, przesuszeniem, a nawet negatywnymi skutkami długofalowymi, np. trądzikiem, który nasili się, kiedy my już zapomnimy o wakacjach.

Jak dobrać samoopalacz do twarzy – ranking przychodzi z pomocą

Jeśli chcesz cieszyć się opaloną cerą, możesz zdecydować się na samoopalacz do twarzy. Jest to bezpieczniejszy sposób dodania sobie letniego kolorytu niż wystawianie twarzy na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Na rynku znajdziesz szeroką gamę tych produktów, które mogą mieć formę balsamu, kremu, pianki, mgiełki. Większość samoopalaczy do twarzy jest przeznaczona również do reszty ciała. Balsamy i kremy poza substancją koloryzującą dodatkowo nawilżają i pielęgnują, więc warto wybierać je dla skóry suchej. Spray lub mgiełka są proste w użyciu, ale mogą wysuszać i podrażniać skórę. Jeśli zatem posiadasz cerę suchą lub wrażliwą powinnaś unikać tego typu samoopalacza do twarzy, bądź szukać kosmetyku, który zawiera substancje nawilżające i łagodzące.

Samoopalacz do twarzy ranking – jak nakładać produkty ochronne?

Samoopalacz do twarzy w kremie wymaga bardzo dokładnej i równomiernej aplikacji. Jeśli nie rozprowadzisz starannie kosmetyku, np. nałożysz go jedynie na twarz, omijając skórę szyi, czeka Cię niemiła niespodzianka w postaci nieestetycznych smug i efektu maski. Podobnie jest z balsamami – choć nawilżają one skórę i ją pielęgnują, co jest niezwykle istotne latem – ich nieprawidłowa aplikacja może zakończyć się urodową wpadką. Ponadto po każdej aplikacji musisz pamiętać o dokładnym umyciu rąk! Jeżeli wcześniej nie stosowałaś samoopalacza do twarzy, najlepszym wyborem będzie kosmetyk w formie pianki. Jego konsystencja jest lekka i łatwo się rozprowadza. Co więcej, nie pozostawia smug, więc możesz ją stosować bez obaw na skórę twarzy. Preparaty w sprayu także są łatwe w użyciu i nie pozostawiają smug, o ile są aplikowane z odpowiedniej odległości. Nie brudzą także rąk, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Samoopalacz do twarzy ranking – jaki najlepszy?

Samoopalacz do twarzy powinien nie tylko poprawiać koloryt cery, ale także ją regenerować, koić i nawilżać. Najlepiej wybierać więc takie produkty, które w swoim składzie zawierają substancje odpowiednie do naszego typu cery. W przypadku cery wrażliwej dobrym wyborem będzie samoopalacz do twarzy, który zawiera także łagodzący aloes. Skóra sucha wymaga nawilżenia, więc sięgajmy po samoopalacze ze składnikami nawilżającymi czy nawadniającymi, np. kwasem hialuronowym czy kolagenem. Warto także wybierać produkty bogate w witaminy, które dodatkowo odżywią cerę i nadadzą jej zdrowego, promienistego wyglądu. Wybór najlepszego samoopalacza zależy zatem od naszych osobistych preferencji i stanu skóry. Dla każdej z nas może być to zupełnie inny produkt.

Samoopalacz do twarzy – ranking. Jak często można stosować produkt?

Pamiętajmy o tym, żeby stosować samoopalacz do twarzy z umiarem. Ponadto sięgając po taki kosmetyk, powinnyśmy także zadbać o inne partie ciała, żeby nie doprowadzić do nieestetycznego efektu – stosując samoopalacz do twarzy, powinien on być odpowiednio rozprowadzony także na szyję i dekolt. To, jak często go stosować także zależy od tego, jak intensywną opaleniznę chcemy uzyskać. Należy jednak mieć na uwadze, że najbardziej estetyczny jest efekt muśnięcia słońcem, czyli opalenizna delikatna, lekko złocista. W przypadku nadmiernej aplikacji samoopalacza do twarzy możemy doprowadzić do pojawienia się plam. Ponadto zbyt ciemna opalenizna zwyczajnie postarza i sprawia wrażenie zmęczonej – a chyba nie o to chodzi, prawda?

Dlaczego samoopalacz do twarzy jest lepszy niż opalanie?

Wystawiając ciało na działanie promieni słonecznych, dostarczamy organizmowi witaminy D, której nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować. Jest to jeden z pozytywnych aspektów korzystania ze słońca. Jednak nadmiar promieniowania UV jest szkodliwy. Nasza skóra mimo chwilowej poprawy po pewnym czasie zacznie się buntować. Nadmiar słońca nasila wydzielanie sebum, w wyniku czego powstają zaskórniki, a następnie rozwija się trądzik. Najczęściej problemy te pojawiają się po wakacjach, a osoby borykające się z trądzikiem mają wrażenie, że słońce im pomogło. Nic bardziej mylnego – jak już wspomniano, jest to chwilowa poprawa, a później problem ulega nasileniu. Ponadto nadmiar promieni słonecznych przyspiesza procesy starzenia, ponieważ uszkadza włókna kolagenowe. Innym problemem, jaki może się pojawić, są przebarwienia, na które narażone są zwłaszcza kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną. Dużo bezpieczniejszym, zdrowszym, a przy tym mniej czasochłonnym sposobem na opaleniznę jest stosowanie samoopalacza do twarzy. Wybierając odpowiedni do swojej cery skład, nie tylko będziemy cieszyć się zdrowo wyglądającą opalenizną, ale także uchronimy skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

Samoopalacz do twarzy ranking

St.Tropez Self Tan Classic

Jeżeli chodzi o wybór samoopalacza do twarzy, to nasz ranking otwiera St.Tropez Self Tan Classic. Produkt nadaje skórze złocisty odcień opalenizny, który pożąda coraz więcej kobiet. Jego lekka konsystencja łatwo i równomiernie się rozprowadza, szybko wchłania i co najważniejsze – nie zapycha porów. Po użyciu St.Tropez Self Tan Classic skóra pozostaje nawilżona. W składzie samoopalacza znajdziemy olejek z suszonego rumianku pospolitego, który działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie oraz olej z pestek moreli, który wygładza skórę.

Clarins – Eau Lactee Auto – Bronzante

Clarins – Eau Lactee Auto – Bronzante to nasza kolejna propozycja znakomitego kosmetyku, który nada buzi naturalny efekt brązowej opalenizny, ale bez zapychania skóry. Łatwa i przyjemna aplikacja produktu jest zasługą rzadkiej konsystencji, która nie pozostawia smug i nieestetycznych przebarwień. Producent zaleca nakładanie Clarins – Eau Lactee Auto – Bronzante za pomocą wacika kosmetycznego. Używając tego samoopalacza, można mieć pewność, że skóra twarzy zostanie odświeżona, zyska pięknie wyglądającą opaleniznę, a przy tym pozostawi skórę odpowiednio zadbaną.

Samoopalacz Pat&Rub

Na podium naszego rankingu nie mogło zabraknąć samoopalacza Pat&Rub. Produkt znany jest przede wszystkim ze swojego nawilżania skóry, które zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu się. Każda kolejna aplikacja kosmetyku sprawia, że skóra nabiera pięknie wyglądającego blasku. Jego konsystencja jest lekka, nietłusta i co najważniejsze – lekko się rozprowadza i bardzo szybko wchłania. Kosmetyk wygładza i regeneruje skórę, a przy tym chroni ją przed utratą wody. Samoopalacz Pat&Rub jest w 100% produktem wegańskim, który został wyprodukowany w Polsce.

Clarins Self Tanning Cream samoopalacz do twarzy i ciała

Clarins Self Tanning Cream to samoopalacz przeznaczony nie tylko do twarzy, ale i również całego ciała. Konsumentki pokochały go za lekką, przypominającą piankę konsystencję o ciekawym składzie. Znajdziemy w nim odpowiedzialny za hamowanie procesów starzenia skóry ekstrakt z nasion kakaowca, łagodzący podrażnienia aloes, który przy okazji nawilża i działa antybakteryjnie oraz frakcje kakao, które odżywiają skórę. Każda kolejna aplikacja produktu nadaje skórze złocistego odcienia – na efekty trzeba poczekać kilka godzin. Samoopalacz ma bardzo ładny zapach.

Clinique Self Sun Face Bronzing Gel Tint

Clinique Self Sun Face Bronzing Gel Tint to nasza żelowa propozycja, która pomaga osiągnąć skórze piękną, równomierną opaleniznę i jednocześnie zadbać o potrzeby skóry twarzy. Samoopalacz ma beztłuszczową formułę, która nie zapycha porów. Z tego powodu produkt idealnie sprawdzi się dla cery tłustej i wrażliwej. Co ciekawe, jest to bezzapachowy produkt, który nie zawiera żadnych substancji zapachowych ani olejów. Kosmetyk jest przy tym bardzo wydajny – wystarczy niewielka ilość produktu, aby pokryć nim skórę. Można zatem nieco przymknąć oko na jego cenę, która waha się w granicach 100 zł.

Tonik samoopalający do twarzy Resibo „Have some tan”

Jeśli szukasz produktu, który pozwoli Ci uzyskać zdrowo i naturalnie wyglądającą opaleniznę, to warto sięgnąć po tonik do twarzy Resibo “Have some tan”. Jego formuła skupia się przede wszystkim na wyrównaniu kolorytu i dbaniu o cerę. Ma przy tym działanie odświeżające i regenerujące, które wyraźnie poprawia kondycję skóry. Produkt nawilża, a przy tym chroni buzię przed działaniem czynników zewnętrznych. Samoopalający tonik od Resibo „Have some tan” jest odporny na wodę i kremy, dlatego utrzymuje się długo na twarzy, kosmetyk nie tworzy zacieków na skórze i daje się stopniować. Aby go zmyć, trzeba złuszczyć naskórek.

Bronzing Face Serum St. Tropez

Bronzing Face Serum St. Tropez to idealny produkt dla kobiet, które uwielbiają zapach kwiatu brzoskwini w formie serum do twarzy. Formuła samoopalacza została wzbogacona nie tylko o ekstrakt z tego kwiatu, ale także hibiskusa. Rośliny te zostały użyte nie tylko dla uzyskania pięknego zapachu, ale także w celu chronienia skóry i zabezpieczenia jej przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Kosmetyk ma lekką konsystencję, odpowiednio nawilża buzię, nadając jej pięknego, promiennego wyglądu. Samoopalające serum Bronzing Face można kupić za około 90 zł.

Clarins Self Tanning Milky Lotion Mleczko samoopalające

Clarins Self Tanning Milky Lotion to samoopalające mleczko, które można stosować nie tylko do twarzy, ale również całego ciała. Kremowa konsystencja kosmetyku ładnie i równomiernie się rozprowadza, zapewniając promienną i równomierną opaleniznę. Jest to francuski produkt, w którym znajdziemy ekstrakt z figi, wyciąg z aloesu oraz odżywczy olej sezamowy. W składzie znajdziemy również filtr słoneczny – SPF 6, który szczególnie latem zadba o ochronę przed poparzeniami słonecznymi i szkodliwym promieniowaniem UV. Po aplikacji Clarins Self Tanning Milky Lotion skóra pozostaje elastyczna i miękka w dotyku. Samoopalacz przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry.

Vita Liberata Fabulous Self Tanning Tinted Mousse

Vita Liberata Fabulous Self Tanning Tinted Mousse słynie z naturalnego efektu opalenizny, który przypomina muśnięcie słońcem. Przed aplikacją produktu, skórę należy złuszczyć peelingiem enzymatycznym, dzięki temu efekt opalenizny utrzymuje się na dłużej. Samoopalacz dostępny jest w formie łatwo rozprowadzającej pianki, która opala skórę po około 4-8 godzinach, a przez kolejne 72 godziny zapewnia jej odpowiednie nawilżenie. Kosmetyk dostosowuje się przy tym do naturalnego pH skóry.

TanExpert – Diamond Glow – Krople Samoopalające

TanExpert – Diamond Glow to zamykające nasz ranking samoopalające krople o typowo olejowej konsystencji, które łączy się z serum lub kremem. Wystarczy, że dodasz kilka kropel samoopalacza do ulubionego kosmetyki i dokładnie je wymieszasz, a następnie nałożysz na buzię. Dzięki temu możesz samodzielnie zdecydować o stopniu opalenia twarzy – im więcej kropel dodasz, tym uzyskany efekt będzie mocniejszy. Po aplikacji produktu twarz ma piękną, złocistą opaleniznę. Nie jest to jednak tani produkt – kosztuje około 150 zł.