maseczka oczyszczajaca na twarz

Oczyszczanie jest kluczowym elementem codziennej pielęgnacji skóry. W ten sposób pozbywamy się nadmiaru sebum, brudu, martwych komórek naskórka i resztek makijażu. Odpowiednie produkty pomogą nam zwęzić pory, wygładzić cerę i poprawić jej koloryt. Pamiętajmy, żeby stosować je rano i wieczorem. Do rytuałów pielęgnacyjnych warto włączyć maseczki oczyszczające na twarz, zwłaszcza jeśli mamy skórę tłustą, trądzikową lub mieszaną. Dobra maska reguluje pracę gruczołów łojowych, zwalcza zaskórniki, a także zapobiega powstawaniu nowych. 

Jak działają maseczki oczyszczające na twarz?

Maseczki oczyszczające na twarz odblokowują pory, wchłaniają nadmiar sebum, a także pomagają pozbyć się zaskórników. W ten sposób możemy usunąć zanieczyszczenia, toksyny, martwy naskórek i resztki kosmetyków. Proponowane preparaty łagodzą one stan zapalny, zmniejszają niedoskonałości i przyspieszają gojenie się zmian trądzikowych. Maseczka pomaga również rozświetlić i wygładzić cerę, jednocześnie wyrównuje jej koloryt. Aby osiągnąć pożądany efekt, powinniśmy regularnie wykonywać zabiegi. Pamiętajmy, żeby dopasować formułę maseczek do potrzeb skóry. Nie musisz się wtedy martwić, że doprowadzisz do przesuszenia lub podrażnień.

Maseczki oczyszczające na twarz – kiedy warto je stosować?

Maseczki oczyszczające sprawdzą się nie tylko w przypadku skóry problematycznej, lecz także:

  • tłustej,
  • zrogowaciałej,
  • z otwartymi zaskórnikami (wągrami),
  • z rozszerzonymi porami,
  • z tendencję do błyszczenia,
  • z ziemistym/szarym kolorytem.

Maseczki oczyszczające na twarz – co powinno się w nich znaleźć?

Szukając maseczek oczyszczających na twarz, zwróć uwagę na ich skład. Producenci zazwyczaj dodają do nich:

  • glinkę zieloną –  działa antyseptycznie, zwęża pory, wyraźnie matowi skórę i normalizuje pracę gruczołów łojowych,
  • kaolin (glinkę białą) – absorbuje zanieczyszczenia, reguluje produkcję sebum, złuszcza naskórek i matuje,
  • glinkę czerwoną – wzmacnia naczynia krwionośne, a  jednocześnie delikatnie ściąga i oczyszcza,
  • aktywny węgiel – odblokowuje pory, łagodzi zmiany trądzikowe, usuwa toksyny i złuszcza martwe komórki naskórka,
  • siarkę – łagodzi stany zapalne i zapobiega ich nawrotom,
  • enzymy z ananasa (bromelina) i papai (papaina) – rozjaśniają przebarwienia, regulują nadmierne wydzielanie sebum i delikatnie usuwają zrogowaciałe komórki naskórka,
  • olej jojoba – reguluje produkcję sebum, nawilża, wygładza zmarszczki, łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się ran,
  • kwas azelainowy – delikatnie usuwa martwy naskórek, zapobiega powstawaniu zaskórników, zwalcza stan zapalny i działa przeciwbakteryjnie.

Czarne maseczki oczyszczające na twarz – jakie są zalety stosowania?

Zastanawiasz się, jak oczyścić pory i pozbyć się zaskórników? Wypróbuj czarną maskę, która przynosi świetne rezultaty w przypadku cery tłustej lub mieszanej. W składzie znajdziemy silnie oczyszczające składniki, które docierają nie tylko do naskórka, lecz także do głębszej warstwy – skóry właściwej. Wśród nich wyróżniamy maseczki oczyszczające na twarz peel-off, które przyjmują postać kremu, gęstego żelu, galaretki lub gumy. Kiedy jej konsystencja zmieni się z lepkiej i błyszczącej na matową, suchą, jednolitą, należy ją ściągnąć jako jeden płat. Produkt rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia, jednocześnie złuszcza martwy naskórek, wchłania nadmiar sebum i zmniejsza widoczność przebarwień.

Zrezygnuj z czarnej maski, jeśli masz wrażliwą, cienką skórę. Odradzamy również jej stosowanie w przypadku występowania zmian trądzikowych, takich jak krosty, pryszcze, torbiele, czy wykwity. W takim przypadku sięgnij po kosmetyk z glinką. Takie maseczki oczyszczające na twarz działają równie skutecznie, ale nie podrażniają skóry.

Jak dobrać maseczki oczyszczające do potrzeb cery?

Jeśli masz skórę normalną, poszukaj maseczek oczyszczających na twarz z glinką białą, szarą lub zieloną. W ten sposób nie tylko ją oczyścisz, lecz także wygładzisz i ujędrnisz. Ponadto przyspieszysz złuszczanie naskórka i dostarczysz cerze niezbędnych składników odżywczych. W przypadku tłustej skóry najlepiej sprawdzi się maska z glinkami (zieloną, niebieską i ghassoul), olejkiem z drzewa herbacianego, drożdżami i cynkiem. Produkt głęboko oczyszcza pory i pochłania nadmiar sebum, jednocześnie odświeża i regeneruje cerę. Dodatkowo maseczka ma właściwości łagodzące, antyseptyczne i antybakteryjne, dlatego wspiera leczenie trądziku.

Jeśli masz skórę problematyczną, poszukaj maseczki z olejkiem herbacianym. Wspomniany składnik działa antyseptycznie i przeciwzapalnie, dzięki czemu skutecznie radzi sobie z zaskórnikami. Możesz również wypróbować maskę z tymiankiem, rumiankiem lub szałwią, które mają właściwości antybakteryjne. Zastanawiasz się, jak rozjaśnić przebarwienia i pozbyć się martwego naskórka? Szukając maseczek oczyszczających na twarz, upewnij się, że zawierają kwasy owocowe AHA i BHA.

Skóra mieszana potrzebuje zarówno oczyszczania, jak i nawilżania, dlatego potrzebujemy dwóch rodzajów masek. Kosmetyk nawilżający stosuj na policzki, które mają tendencję do przesuszania. Z kolei maseczkę oczyszczającą nakładaj na strefę T, czyli czoło, nos i brodę.

Jeśli masz cerę suchą, naczynkową lub wrażliwą, upewnij się, że produkt nie zawiera składników, które mogłyby ją podrażnić. Unikaj maseczek oczyszczających na twarz, w których znajdują się:

  • barwniki,
  • substancje zapachowe,
  • konserwanty,
  • drobinki peelingujące.

Pamiętaj też, żeby stosować maski tylko na te partie twarzy, które rzeczywiście potrzebują oczyszczenia. Preparat doskonale poradzi sobie z zaskórnikami i rozszerzonymi porami. Poszukaj produktu bazującego na delikatnych glinkach (białej, czerwonej lub różowej), ale jednocześnie zawierającego składniki nawilżające, kojące i łagodzące podrażnienia. W tym przypadku dobrze sprawdzi się kwas hialuronowy, ekstrakt z aloesu, alantoina, czy algi. 

Jak często stosować maseczki oczyszczające na twarz?

Proponowane kosmetyki mają silniejsze działanie niż maski nawilżające, odświeżające i odżywiające, dlatego nie powinniśmy ich włączać do codziennej pielęgnacji. Aby czerpać z nich maksymalne korzyści, warto po nie sięgać 3 razy tygodniu. Należy jednak podkreślić, że częstotliwość zabiegów uzależniona jest przede wszystkim od składników aktywnych. Zanim wybierzesz kosmetyk, zapoznaj się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu. Niektóre maseczki oczyszczające na twarz można stosować tylko 1-2 razy w tygodniu. Pamiętaj, żeby nie korzystać z nich częściej, niż zaleca producent. W przeciwnym razie możemy podrażnić skórę, a także naruszyć barierę hydrolipidową.

Zanim nałożysz kosmetyk, dokładnie oczyść twarz. Możesz również zrobić kąpiel parową, czyli parówkę, aby rozpulchnić skórę i otworzyć pory. Podczas nakładania maseczek oczyszczających omijaj okolice oczu i usta, żeby ich nie podrażniać. Zazwyczaj maskę trzyma się 10-30 minut, ale postępuj zgodnie z zaleceniami producenta. Aby zamknąć pory, kosmetyk powinieneś zmyć zimną lub letnią wodą. Na koniec nałóż ulubiony krem nawilżający. 

Maseczki oczyszczające na twarz – ranking

Maseczka oczyszczająca z szarą glinką marki Ziaja nie tylko intensywnie nawilża i odżywia, lecz także oczyszcza i zamyka pory. Produkt chroni również przed nadmierną produkcją sebum. Wystarczy, że dokładnie oczyścisz twarz, a następnie nałożysz cienką warstwę maski, omijając przy tym okolice oczu. Na koniec zmyj ją starannie letnią wodą.

Oprócz tego polecamy Clear Deep Cleansing Mask od Cosmedix. Maseczka powstała na bazie kaolinu i glinki bentonitowej, dodatkowo zawiera niacynamid, kwas salicylowy i siarkę. Produkt wygładza, koi, oczyszcza i rozjaśnia skórę, jednocześnie jej nie przesusza.

Wśród najlepszych maseczek oczyszczających na twarz nie mogło zabraknąć Clay Mask Ecooking. W składzie znajdziemy zieloną glinkę, witaminę A, sól cynkową i kwas salicylowy. Maska ma miękką, aksamitną konsystencję, dodatkowo można ją łatwo nałożyć. Kosmetyk oczyszcza, nawilża, wzmacnia i regeneruje skórę, jednocześnie chroni ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto skutecznie łagodzi ona stany zapalne, zmniejsza pory i reguluje produkcję sebum.

Zastanawiasz się, jak oczyścić i zmatowić skórę? Szukasz sposobu, aby pozbyć się zaskórników i zamknąć pory? W takim razie wypróbuj maseczkę Tołpa Dermo Face Sebio. Produkt nie wysusza skóry, dlatego można go stosować nawet wtedy, gdy mamy cerę suchą lub wrażliwą. Kosmetyk zawiera węgiel aktywny, białą glinkę i borowinę Tołpę.

Jeśli szukasz maseczek oczyszczających na twarz, zwróć uwagę na Resibo All Clean. W składzie znajdziemy różową glinkę, wąkrotę azjatycką, fermenty z owsa i antyoksydanty. Kosmetyk doskonale oczyszcza skórę, jednocześnie dogłębnie ją nawilża i odświeża. Dodatkowo przyspiesza ona regenerację naskórka i łagodzi stan zapalny. Kremowa formuła nie powoduje uczucia ściągnięcia, dlatego maskę mogą stosować także osoby z cerą wrażliwą.

Maska Jowaé Masque Argile Purifiant składa się w 96% z substancji naturalnych. Połączenie glinek i enzymów z papai zapewnia głębokie oczyszczanie skóry. Aby zabiegi przyniosły zamierzone efekty, warto je wykonywać 2 razy w tygodniu. Maska doskonale sprawdzi się w przypadku cery tłustej, skłonnej do zaskórników.

Szukasz sprzymierzeńca w walce z zaskórnikami i niedoskonałościami skóry? Sięgnij po 5-minutową maseczkę oczyszczającą na twarz Miya. Kosmetyk dogłębnie oczyszcza skórę, nie przesuszając jej. Dodatkowo produkt odżywia, koi, regeneruje cerę, a także wyrównuje koloryt. W ten sposób przywraca jej zdrowy, świeży wygląd. Maseczka bazuje na składnikach pochodzenia naturalnego, co ważne, została przebadana dermatologicznie. W skład kosmetyku wchodzą:

  • witamina E i B5,
  • olej jojoba,
  • olej z  nasion malin, 
  • glinka biała i różowa,
  • kompleks glicyny i 5% kwasu azelainowego.

Czarna maska oczyszczająca Pilaten nadaje się do każdego typu cery, zwłaszcza tłustej i mieszanej. Kosmetyk zawiera aktywny węgiel z bambusa, który słynie z właściwości ściągających, oczyszczających i przeciwbakteryjnych. Produkt reguluje produkcję sebum, usuwa martwy naskórek i zmniejsza widoczność porów. Można go również stosować, aby wygładzić, oczyścić skórę i wyrównać koloryt.

Jeśli szukasz maseczki, którą możesz nałożyć zarówno na twarz, jak i na ciało, wybierz Mask of Magnaminity od Lush. Produkt usuwa martwe komórki naskórka, zwęża pory, łagodzi podrażnienia, a także rozjaśnia i odświeża cerę. Oprócz kaolinu i bentonitu znajdziemy w niej:

  • miód,
  • miętę pieprzową,
  • fasolę tonkę.

Szukasz oczyszczająco-rozświetlającej maski do twarzy? Wypróbuj Clay Detox Mask L’oreal Paris Skin Expert Pure. Produkt składa się z trzech glinek – ghassoul, montmorylonit i kaolin. Wyjątkowa kombinacja została wzbogacona o węgiel aktywny. Pamiętaj, że maseczka nie może całkiem wyschnąć, w przeciwnym razie możesz podrażnić skórę i doprowadzić do jej przesuszenia. Podczas zabiegu warto spryskać ją hydrolatem lub wodą termalną. Kosmetyk wygładza, rozświetla i delikatnie napina skórę. Maseczki oczyszczające na twarz dostępne są w różnych wersjach:

  • różowa zawiera ekstrakt z czerwonych alg, które skutecznie złuszczają i wygładzają cerę,
  • biała została wzbogacona o wyciąg z eukaliptusa, dzięki czemu łagodzi i matuje,
  • niebieska z algami morskimi skutecznie zmniejsza widoczność porów i redukuje zaskórniki.

Maseczka mineralna od Vichy zawiera węgiel aktywny i glinkę kaolinową, dzięki czemu oczyszcza i odblokowuje pory. Ponadto produkt odżywia i wygładza skórę, Można ją stosować na wszystkie typy skóry.