klej do rzes

Kleje do rzęs różnią się czasem schnięcia, trwałością, kolorem i konsystencją. Wiele stylistek poleca gęste produkty, ponieważ sprawdzą się zarówno podczas aplikacji objętościowych, jak i metodą klasyczną. Zanim wybierzesz najlepszy klej do rzęs, zwróć uwagę na trwałość wiązania. Zazwyczaj wynosi ona 5-7 tygodni, ale w dużej mierze zależy od jakości wykonania. Podpowiadamy, jak szybko i bezpiecznie przedłużyć rzęsy!

Czym jest klej do rzęs?

Produkt przydaje się podczas przedłużania rzęs lub aplikacji kępek pod makijaż. Korzystają z niego nie tylko doświadczone stylistki, lecz także osoby, które chcą samodzielnie doczepić sztuczne włoski. Klej decyduje w dużej mierze o trwałości aplikacji, dlatego należy dobrać go do swoich potrzeb. W ten sposób można przykleić kępki, pojedyncze włoski lub rzęsy na pasku. Zanim wybierzesz produkt, upewnij się, że został przebadany dermatologicznie i oftalmologicznie. 

Jaki jest skład najlepszego kleju do rzęs?

Wybierając klej do rzęs, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego właściwości, lecz także skład. Produkt bazuje na cyjanoakrylu, który wchodzi w reakcję ze śladową ilością wody zawartej w powietrzu, ulegając wtedy polimeryzacji. W preparacie znajduje się też carbon (barwnik) i hydrochinon, utrzymujący płynną konsystencję kosmetyku w tubce. Cyjanoakryl jest bezbarwny, dlatego czasami dodaje się carbon black (sadza). W ten sposób klej pasuje kolorystycznie do rzęs.

Jeśli masz skórę wrażliwą, poszukaj kleju bez lateksu. W ten sposób minimalizujesz ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Pamiętaj, żeby dobrać produkt do stosowanej metody przedłużania rzęs. W sklepach znajdziesz zarówno uniwersalne kosmetyki, jak i specyfiki przeznaczone do konkretnych rozwiązań. Jeśli dużo ćwiczysz lub lubisz spacerować w deszczu, wybierz wodoodporny klej. Nie musisz się wtedy martwić, że rzęsy odkleją się w najmniej spodziewanym momencie.

Czy klej do rzęs może uczulać?

Reakcja alergiczna na cyjanoakryl lub carbon zwykle pojawia się 5-8 godzin po stylizacji, ale nie później niż po 72 godzinach. U niektórych klientek opary kleju mogą wywołać wstrząs anafilaktyczny. Uczulenie wcale nie musi się pojawić po pierwszym zabiegu, niekiedy występuje po kilkunastu miesiącach noszenia rzęs, a nawet po wielu latach. Często klientki ignorują łagodne, tymczasowe objawy, ponieważ myślą, że organizm z czasem się przyzwyczai. Niestety, każda kolejna stylizacja będzie tylko nasilać dolegliwości. Reakcja alergiczna zazwyczaj objawia się:

  • opuchniętymi powiekami,
  • nadwrażliwością,
  • swędzeniem i zaczerwienieniem,
  • ropną wydzieliną, zalegającą u nasady rzęs,
  • łuszczącymi się, przekrwionymi, bolącymi powiekami.

Jeśli po kilku godzinach od aplikacji pojawi się reakcja alergiczna, należy obficie zmoczyć rzęsy, a następnie wybrać się do lekarza. Nie zdejmuj rzęs, dopóki nie skonsultujesz się ze specjalistą. Nie umawiaj się na kolejne przedłużanie rzęs, dopóki okulista lub alergolog nie znajdzie przyczyny. Uczulać może nie tylko klej, lecz także preparat przygotowujący do stylizacji, taśmy do rzęs, czy płatki kolagenowe. Specjalista zbada skórę, a następnie przepisze odpowiednie leki. Pamiętaj, żeby poinformować stylistkę o zaistniałej sytuacji. Nie zdejmuj rzęs samodzielnie, taki zabieg powinna wykonać kosmetyczka.

Zapytaj lekarza, kiedy można usunąć rzęsy. W niektórych przypadkach może on zalecić, aby wstrzymać się z zabiegiem 2-3 tygodnie, podczas gdy w innych zadecyduje o natychmiastowym zdjęciu. Zrezygnuj z przedłużania rzęs, aby nie nasilać objawów. Możesz natomiast pomyśleć o laminacji, polegającej na odżywianiu, podkręceniu i przyciemnieniu włosków.

Zastanawiasz się, jak zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii? Przede wszystkim kosmetyczka powinna stosować świeży klej do rzęs, czyli nie starszy niż 4-6 tygodni. Aby zmniejszyć ryzyko uczulenia, trzeba zadbać o odpowiednie warunki w pomieszczeniu. Optymalna temperatura wynosi 20-22°C, natomiast wilgotność powinna utrzymywać się na poziomie 45-65%. Suche powietrze znacznie zwiększa oparowość kleju do rzęs, z kolei zbyt wilgotne przyspiesza polimeryzację produktu.

Czy najlepszy klej do rzęs może być tani?

Preparaty dostępne są w przystępnej cenie, ale warto unikać podejrzanie tanich produktów. Istnieje wtedy większe ryzyko podrażnienia i uczulenia. Z drugiej strony pamiętajmy, że wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością.

Jak używać kleju do rzęs?

Kroplę produktu wylewamy na kryształ, kamień nefrytu, plastikową podstawkę lub specjalną naklejkę. Zwróćmy uwagę na to, aby była ona wypukła, a kształtem przypominała soczewkę. Starą kroplę zetrzyj mokrym wacikiem, a kolejną wylej w inne miejsce na kamieniu lub podstawce. Pamiętaj, żeby wymieniać ją co 15-20 minut lub częściej jeżeli kosmetyk zgęstniał i zaczyna się ciągnąć. Najlepszy klej do rzęs pobieraj z wierzchołka kropli, ponieważ jest tam najświeższy.

Najpierw posmaruj klejem kępki lub rzęsy na pasku, a następnie poczekaj 30 sekund. Teraz przyłóż je jak najbliżej linii naturalnych rzęs, delikatnie wymodeluj i dociśnij do skóry. Pamiętaj, żeby zacząć od środka, a później skupić się na zewnętrznym i wewnętrznym kąciku oka. Jeśli jesteś początkująca, przyklejaj rzęsy od góry, z czasem, gdy nabierzesz doświadczenia, aplikuj je od dołu. W pierwszym przypadku pasek może wyróżniać się na tle cienkich lub nieregularnych włosków. Druga metoda daje naturalny efekt, wystarczy jednak jeden nieostrożny ruch, aby produkt dostał się do oka. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się jednak u klientek z nadwrażliwością oczu.

Klej z pędzelkiem pozwala szybko i precyzyjnie przykleić rzęsy, dlatego spodoba się nawet początkującej stylistce. Osobom, które mogą pochwalić się większym doświadczeniem, polecamy też produkty w tubce lub buteleczce z wysokim dozownikiem.

Jak usunąć klej do rzęs?

Dwufazowy płyn, oliwka lub olejek do demakijażu poradzą się z pozostałościami produktu. Możesz również wypróbować żel do mycia twarzy. Polecamy również specjalny zmywacz, który błyskawicznie usuwa sztuczne rzęsy, nie powodując przy tym podrażnień. Wystarczy, że naniesiesz go na wacik kosmetyczny, a następnie przyłożysz do wybranego miejsca. Poczekaj kilka chwil, aż produkt zwilży klej i wmasuj go okrężnymi, delikatnymi ruchami. Teraz możesz ostrożnie odkleić sztuczne rzęsy. 

Czym kierować się przy wyborze najlepszego kleju do rzęs?

Szukając najlepszego kleju do rzęs, weź pod uwagę swoje tempo pracy i warunki panujące w pomieszczeniu. Im niższa wilgotność powietrza, tym dłuższy czas schnięcia produktu.  Pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w kilka produktów, w ten sposób łatwiej dopasujesz je do aktualnych warunków. Aby sprawnie i bezpiecznie wykonać zabieg, możesz również nabyć pochłaniacz wilgoci lub nawilżacz powietrza.

Produkt jest wrażliwy na wysokie temperatury, słońce i wilgotność, dlatego przechowuj go w chłodnym, suchym, zacienionym miejscu. Buteleczkę warto trzymać w pozycji pionowej, dzięki czemu nic z niej nie wycieknie. Pamiętaj, żeby po każdym użyciu dobrze ją zakręcić, w przeciwnym razie może dojść do utlenienia kosmetyku. W konsekwencji znacznie skrócisz czas przydatności produktu. Aby zachować właściwości najlepszego kleju do rzęs, możesz go włożyć do woreczka termoizolacyjnego z wkładem pochłaniającym wilgoć.

Bezbarwny klej do rzęs doskonale sprawdzi się dla początkujących stylistek, ponieważ po wyschnięciu zupełnie go nie widać na spojeniu. Przezroczysty produkt pozwala ukryć ewentualne niedoskonałości, które mogą pojawić się podczas wykonywania pierwszych zabiegów. Preparat warto również wypróbować u alergiczek, nie zawiera bowiem uczulających barwników. Można go wykorzystać do aplikacji brązowych i kolorowych rzęs, ponieważ nie zmienia ich wyglądu po stylizacji. Z drugiej strony kolorowy klej pomoże ukryć linię łączenia naturalnych i sztucznych rzęs. Przezroczysty specyfik zapewnia naturalny efekt, natomiast czarny kosmetyk wspaniale podkreśli spojrzenie.

Jeśli jesteś początkującą stylistką lub stosujesz tylko metodę 1:1, możesz wybrać produkt wolnoschnący. Szybszy kosmetyk (1-1.5 s) sprawdzi się dla średnio zaawansowanych osób wykonujących zabiegi objętościowe i 1:1. Bardzo szybki klej (0,5-1 s) jest zarezerwowany dla doświadczonych stylistek rzęs. Pamiętaj, żeby dostosować czas schnięcia do swoich umiejętności. Jeśli wybierzesz zbyt szybki klej, przykleisz rzęsy, ale szybko odpadną.

Najlepszy klej do rzęs – ranking

Najlepszy klej do rzęs Top Choice ma czarny kolor, dlatego można go wykorzystać podczas aplikacji ciemnych włosków. Produkt zapewnia błyskawiczny i długotrwały efekt, ponadto zachwyca wydajnością. Kosmetyk został zapakowany w praktyczną tubkę, którą możesz mieć zawsze przy sobie.

Szukasz najlepszego kleju do rzęs w kępkach? Wybierz Ardell LashTite Individual Lashes! Produkt jest wodoodporny, przezroczysty, tani i trwały. Nie rzuca się w oczy, dlatego nie musisz się martwić, jeśli nałożysz go trochę za dużo. Kosmetyk nie powoduje dyskomfortu, a efekt utrzymuje się do 5 tygodni. Klej dostępny jest w dwóch wersjach – bezbarwnej i ciemnej.

Noble Lashes to najlepszy klej do rzęs dla doświadczonych stylistek. Nie tylko szybko schnie, lecz także zapewnia trwałość wiązania do 10 tygodni. Produkt ma lekką, płynną konsystencję, co ułatwia aplikację. Kosmetyk pogłębia czerń rzęs, pozostawiając przy tym piękny połysk. Nie tworzy zbędnych grudek, ale ze względu na wysoką oparowość, odradzamy go osobom o wrażliwych oczach. Można go stosować zarówno przy przedłużaniu rzęs metodą 1:1, jak i objętościową.

Szukasz kleju do rzęs bez cyjanoakrylu? W takim razie wybierz produkt marki Magni! Produkt ma innowacyjną formułę, dzięki czemu sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Możesz go stosować o każdej porze roku. Nie tylko przyspieszy wykonanie zabiegu, lecz także zapewnia długotrwały efekt. Kosmetyk jest bezoparowy, dlatego poleca się go nawet alergiczkom. Klej jest kruczoczarny, dzięki czemu dodaje głębi spojrzeniu. Można go wylać bezpośrednio na szkiełko, kamień lub ceramiczną podstawkę.

Z kolei klej do rzęs Kalinka sprawdzi się do metody objętościowej. Dostępny jest w kilku pojemnościach, dzięki czemu można go dostosować do swoich potrzeb. Producent nie dołączył do kosmetyku woreczka termoizolacyjnego, dlatego zalecamy jego zakup. W ten sposób przedłużysz trwałość preparatu.

Polecamy również kleje Taida Niklas, różniące się czasem schnięcia. W ten sposób dopasujesz je do warunków panujących w salonie. W zależności od tego, jaki produkt wybierzesz, może on schnąć od 1 s do zaledwie 0,3-,0,5 s. Zanim sięgniesz po preparat, sprawdź temperaturę i poziom wilgotności. Zainwestuj w domową stację pogodową, która wyświetli istotne parametry.

Przezroczysty klej do rzęs Lash Glue Catrice został zamknięty w buteleczce z pędzelkiem, co ułatwia aplikację. Produkt szybko zasycha, zapewniając przy tym długotrwały efekt. Zwróć też uwagę na ARDELL DUO, który sprawdzi się zarówno w przypadku kępek, jak i rzęs na pasku. Preparat ma elastyczną, lateksową formułę, dzięki czemu można go łatwo i szybko zaaplikować. 

Oprócz tego polecamy klej Ardell Duo Rosewater & Biotin White/Clear, który pozwala precyzyjnie przyczepić pojedyncze włoski, kępki, a także paski rzęs. Produkt znajduje się w praktycznej tubce, do której dołączono poręczny pędzelek. Preparat został wzbogacony o biotynę i składniki pielęgnacyjne.

Klej marki Secret Lashes sprawdzi się w każdej sytuacji, dlatego chętnie korzystają z niego profesjonalne stylistki. Produkt szybko wysycha, a przy tym zapewnia trwałe wiązanie.