Zapuszczenie brody to nic trudnego? Niekoniecznie. Nie każdy mężczyzna może pochwalić się gęstym zarostem, który dodaje twarzy charakteru. Zapuszczenie zarostu w młodym wieku wymaga cierpliwości, odpowiedniej pielęgnacji i przede wszystkim wytrwałości. Jak zapuścić brodę w wieku 16 lat? Aby zarost był gęsty i wyglądał dobrze, trzeba pamiętać o odpowiedniej diecie, śnie oraz stosowaniu sprawdzonych sposobów na pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu. Zobacz, jak zapuścić brodę w młodym wieku szybko i skutecznie. 

Zapuszczanie brody – od czego zacząć?

Zapuszczanie brody wymaga czasu. Krótką brodę można zapuścić w 1-2 miesiące. Jeśli jednak zależy Ci na bujnej brodzie niczym u drwala, musisz poczekać przynajmniej 4 miesiące, a nawet pół rok. Wyhodowanie bujnej brody w młody wieku wymaga nieco więcej czasu. U mężczyzn największy porost włosów przypada po 25 roku życia. Nie jest to jednak reguła, ponieważ wielu mężczyzn w młodszym wieku jest w stanie zapuścić ładną brodę. 

Jeśli chcesz przyśpieszyć wzrost brody, to zadbaj o dobrą dietę i regenerację. Wysypiaj się i unikaj szkodliwych substancji, które mogą obniżać poziom testosteronu odpowiedzialnego za szybki wzrost zarostu. Pamiętaj, że pierwsze dni i tygodnie to czas, w którym zapuszczanie brody jest najbardziej irytujące. Dlaczego? Ponieważ włosy rosną nierównomiernie, a broda wygląda mało atrakcyjnie. Jeśli jednak przetrwasz ten okres, to zarost na Twojej twarzy wzmocni się i będzie wyglądał coraz lepiej. 

Jak zapuścić brodę w wieku 16 lat? Warto zaopatrzyć się w dobre kosmetyki, które zmniejszą swędzenie skóry, zmiękczą zarost i sprawią, że włoski będą wyglądać zdrowiej. Nie rezygnuj ze swojego postanowienia, nawet jeśli Twoja broda nie przypomina tej, którą chcesz nosić. Tak jak już wspomnieliśmy, kluczowa jest wytrwałość, ale także nieprzejmowanie się opiniami innych. W pewnym momencie wszyscy przyzwyczają się do Twojej twarzy z brodą i będą pod wrażeniem jej wyglądu. 

Jak zapuścić brodę w wieku 16 lat? Pomocne kosmetyki i akcesoria

Posiadanie brody, nie jest tak bezproblemowe, jak mogłoby się wydawać. Z czasem może pojawić się świąd skóry, zaczerwienienie, wrastanie włosków itd. Jeśli nie chcesz, aby spotkały Cię takie dolegliwości lub chcesz się ich pozbyć, to zainwestuj w kosmetyki do zarostu. Szampony, olejki, balsamy czy nawet peelingi. Obecnie w sklepach nie brakuje kosmetyków do brody. Staraj się regularnie czyścić skórę pod zarostem oraz włoski delikatnym szamponem. Nie zapominaj przy tym o masowaniu skóry, ponieważ pobudza to włoski do wzrostu

Olejki do brody sprawdzą się, jeśli Twoja skóra jest sucha, a włoski ostre. Nałóż kilka kropel olejku na brodę w celu zmiękczenia zarostu. Produkt powinien być oparty na naturalnych składnikach, niektóre kosmetyki zawierają składniki, które przyśpieszają wzrost brody. Jeśli zastanawiasz się, jak zapuścić brodę w wieku 16 lat to sięgnij po kosmetyki – wspomagają one cały proces. Podobne działanie mają balsamy do brody. Dodatkowo przeciwdziałają one swędzeniu skóry i pomagają ułożyć zarost, jeśli ma on już znaczącą długość. 

Każdy brodacz powinien mieć też pod ręką szczotkę do brody. Szczotkowanie brody pomaga nadać jej kształt i ujarzmia niesforne włoski. Przy okazji możesz wymasować skórę twarzy i pobudzić włosy do wzrostu. Masaż jest istotnym elementem zapuszczania pierwszego zarostu i nie należy go bagatelizować. Wbrew pozorom pomaga on wielu młodym mężczyznom w zapuszczeniu bujnej brody. 

Jak przyśpieszyć zapuszczanie brody w wieku 16 lat? 

Jeśli chcesz, aby Twoja broda była ładna, powinieneś zadbać o siebie od wewnątrz. Styl życia, dieta i ćwiczenia mają duży wpływ na wygląd oraz na zapuszczanie brody. Odpowiednia dieta wspomaga produkcję hormonów w tym testosteronu. Jeśli będziesz dobrze jadł, to zapuszczenie zarostu będzie łatwiejsze i co najważniejsze w ogóle możliwe. Jedz produkty, które są bogate w biotynę, cynk, białko, żelazo, beta-karoten i witaminy. Takie produkty spożywcze jak jajka, wątróbka, cynamon czy szpinak powinny pojawić się w Twoim jadłospisie. 

Ważne jest również nawadnianie organizmu. Wiele artykułów mówiących o tym, jak zapuścić brodę w wieku 16 lat nie wspomina o istocie diety w procesie hodowania brody. Lekkie ćwiczenia, dobra dieta i picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie może zastąpić najlepsze i najdroższe kosmetyki oraz suplementy. W zapuszczaniu brody w młodym wieku ważna jest pielęgnacja skóry, czyli nawilżanie i złuszczanie. Oprócz tego długi i nieprzerwany sen i ćwiczenia, które pobudzają produkcję testosteronu. 

Nawet jeśli Twoja broda nie jest imponująca i zmagasz się z łysymi plackami w niektórych miejscach, to odpowiednia pielęgnacja powinna pomóc. Pamiętaj też, że nie każdy mężczyzna zapuści brodę od samych policzków aż po szyję. Niektórzy po prostu są stworzeni do noszenia koziej bródki, wąsa lub mniejszego zarostu. Warto jednak spróbować wyhodować brodę i sprawdzić, czy pasuje Ci taki styl. Zawsze możesz ją podciąć lub wymodelować w taki sposób, aby pasowała do Twojej twarzy.