kobieta uzywajaca balsamu do skory

Balsam skutecznie nawilża i odżywia, dlatego sprawdzi się w przypadku suchej skóry. Zanim jednak wybierzesz dany produkt, koniecznie sprawdź skład. Dobry kosmetyk pomoże odbudować barierę hydrolipidową, dzięki czemu chroni cerę przed drobnoustrojami, utratą wody, promieniowaniem UV i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać balsam do bardzo suchej skóry, ranking ułatwi Ci zadanie.

Balsam do bardzo suchej skóry ranking – charakterystyka cery bardzo suchej

Jeśli masz bardzo suchą cerę, najprawdopodobniej uskarżasz się na świąd, zaczerwienienie, uczucie ściągania, łuszczenie i szorstkość. Niejednokrotnie skóra jest tak cienka, że prześwitują przez nią naczynia krwionośne. Ponadto szybko się odwadnia i ulega uszkodzeniom, a nieodpowiednie kosmetyki mogą ją podrażnić. Niski poziom nawilżenia sprawia, że wcześniej pojawiają się na niej pierwsze oznaki starzenia, takie jak zmarszczki i drobne linie.

Bardzo sucha skóra – przyczyny i  sposoby pielęgnacji

Z biegiem lat organizm traci wodę, a gruczoły łojowe pracują mniej wydajnie, w związku z tym wiele osób ma problem z suchą skórą, przypominającą dotykiem szorstki, cienki pergamin. Wspomniane dolegliwości wynikają z niedoboru sebum i lipidów, które chronią cerę przed czynnikami zewnętrznymi. Objawy wskazują na uszkodzenie bariery hydrolipidowej, dlatego mogą się nasilać pod wpływem długotrwałej ekspozycji na słońce, gorącej kąpieli, suchego lub klimatyzowanego powietrza, czy nagłych zmian temperatury. W tym przypadku codzienna pielęgnacja powinna składać się z oczyszczania, nawilżania i ochrony przed promieniowaniem UV.

Często nieświadomie przesuszamy skórę, stosując kosmetyki z alkoholem, narażając ją na kontakt z twardą wodą, czy zbyt często myjąc twarz. Problemy dermatologiczne mogą być też wywołane przez zaburzenia hormonalne, pojawiające się w ciąży lub podczas menopauzy. Niekiedy przyczyna tkwi w przewlekłych chorobach, takich jak łuszczyca, cukrzyca, czy atopowe zapalenie skóry.

Nadmierna suchość skóry może być też związana z nieprawidłową pielęgnacją, złą dietą, czy przyjmowaniem leków. Pamiętaj, żeby wzbogacić swój jadłospis o produkty bogate w witaminy, minerały i zdrowe kwasy tłuszczowe. Pij przynajmniej 2 l wody dziennie, aby nie doprowadzić do odwodnienia. Możesz również przygotować domowy napój izotoniczny. Wystarczy, że dodasz do szklanki wody szczyptę soli, odrobinę miodu lub cukru i dobrze zamieszasz. W ten sposób nawilżysz skórę od środka.

Pamiętaj, żeby aplikować krem nawilżający dwa razy dziennie. Poszukaj kosmetyku z kwasem hialuronowym, ceramidami, gliceryną i kwasami tłuszczowymi. W ten sposób pozbędziesz się zaczerwienienie, swędzenia, szorstkości, suchości i uczucia ściągnięcia, jednocześnie uchronisz skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Oprócz tego unikajmy gorących kąpieli z dodatkiem soli, które mogą naruszyć płaszcz lipidowy. Aby odżywić i nawilżyć skórę, codziennie smaruj się balsamem. W ten sposób zostawisz na skórze warstwę ochronną.

Balsam do bardzo suchej skóry – jak zima wpływa na stan cery?

Aby kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, przyniosły zamierzony efekt, należy dopasować je do aktualnej pory roku. Wiosną powinniśmy odżywić i wzmocnić cerę, latem sięgnijmy po lżejsze produkty, aby nie obciążały skóry. Jesienią wybierzmy kosmetyki o bogatszej konsystencji, takie jak olejek i masło do ciała, czy tłusty, gęsty balsam. Stosujmy je wieczorem, natomiast rano nakładajmy lżejszy krem nawilżający lub mleczko. Możemy również włączyć do pielęgnacji kosmetyki z antyoksydantami, kurację regenerującą, czy peelingi.

Zimą powinniśmy uzupełnić niedobory lipidów, aby wiatr i mróz nie doprowadziły do problemów ze skórą. W tym celu nakładaj rano krem ochronny, który wygładza, odżywia i nawilża naskórek. Dzięki temu złagodzisz podrażnienia, jednocześnie zapobiegasz nadmiernej utracie wody. Wieczorem stosuj bogaty, tłusty krem odżywczy. O tej porze roku narażamy skórę na nagłe zmiany temperatury. Silny wiatr, mróz, czy niski poziom wilgoci w ogrzewanym pomieszczeniu, mogą dodatkowo ją wysuszać. Zadbaj też o dodatkowe nawilżenie, w tym celu zawieś na grzejniku mokry ręcznik lub ceramiczny nawilżacz powietrza wypełniony wodą.

Najlepszy balsam do bardzo suchej skóry – jakie składniki powinien posiadać?

Aby przywrócić skórze odpowiednie nawilżenie, warto poszukać humentaktów w składzie balsamów. Wspomniane substancje słyną z silnych właściwości nawilżających. Humektanty działają higroskopijnie, co oznacza, że absorbują wodę z otoczenia i zatrzymują ją w naskórku. Dzięki nim cera staje się nawilżona, elastyczna i miękka. Warto stosować je razem z emolientami, ponieważ te pierwsze wiążą cząsteczki wody w skórze i przeciwdziałają ich utracie, natomiast te drugie tworzą warstwę okluzyjną, zapobiegającą odparowywaniu wilgoci z naskórka. Do humentaktów zaliczamy kwas hialuronowy, glicerynę, mocznik, argininę, kwas mlekowy i niacynamid. Wśród nich znajdziemy też prowitaminę B5 (D-pantenol), kwas laktobionowy, ekstrakt z aloesu i korzenia lukrecji.

Szukając balsamu do bardzo suchej skóry z rankingu, upewnij się, że zawiera on substancje tłuszczowe. W ten sposób uzupełnisz niedobór lipidów w spoiwie międzykomórkowym, znanym również jako cement międzykomórkowy. Zaliczamy do nich ceramidy, trójglicerydy, cholesterol, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Wliczamy również do nich oleje roślinne, np. arganowy, migdałowy, morelowy, z oliwek, pestek winogron, dzikiej róży, czy czarnuszki. Dostarczają one fosfolipidów, witamin i kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. W niektórych balsamach znajdziemy też olejki eteryczne, które regenerują skórę, a przy okazji nadają kosmetykom piękny zapach. Masła i oleje działają też przeciwbakteryjnie, dlatego warto włączyć je do codziennej pielęgnacji.

Balsam do bardzo suchej skóry powinien zawierać naturalne składniki aktywne, które nawilżają i natłuszczają. Upewnij się, że w jego skład wchodzi masło shea, kokosowe, kakaowe, z awokado lub mango. Pełni ono funkcję emolientu, które razem z olejami tworzy bazę produktu. Wspomniany składnik sprawia, że balsam ma stałą konsystencję i można go łatwo rozsmarować. Masło wygładza i zmiękcza skórę, a także nadaje jej zdrowy koloryt. Ponadto zawiera ono silne antyoksydanty, które skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, chroniąc przed przedwczesnym starzeniem.

Przesuszona cera jest pozbawiona blasku, ma ziemisty, szary koloryt, ponadto szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Aby przywrócić jej zdrowy wygląd, sięgnij po balsam do bardzo suchej skóry. Ranking uwzględnia kosmetyki, które zapewniają zastrzyk witaminy A, C i E. To silne przeciwutleniacze, które hamują proces starzenia. Witamina A stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, witamina E wspaniale nawilża i ujędrnia, a C rozjaśnia cerę i dodaje jej blasku. Ważną rolę odgrywa również D-pantenol, który uelastycznia, regeneruje, zmiękcza i nawilża naskórek. Na koniec warto wspomnieć o ekstraktach owocowych, np. z jabłka, granatu, figi. Zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry, jednocześnie chronią ją przed uszkodzeniami.

Najlepszy balsam do bardzo suchej skóry – czego unikać w składzie?

Zanim wybierzesz kosmetyki, upewnij się, że nie zawierają składników, które mogłyby tylko nasilić problemy skórne. Unikaj parabenów, ftalanów, olejów mineralnych, syntetycznych konserwantów i sztucznych substancji zapachowych. Zrezygnuj z produktów, które zawierają:

  • PEG (glikol polietylenowy),
  • PPG (glikol polipropylenowy),
  • SLS (laurylosiarczan sodu),
  • SLES (etoksylowany laurylosiarczan sodu).

Balsam do bardzo suchej skóry – ranking

Szukasz dobrego balsamu do bardzo suchej skóry? Sięgnij po Emolium Dermocare – emulsję do ciała. Produkt uelastycznia i zmiękcza naskórek, jednocześnie przywraca właściwy poziom wody. Dzięki temu zapewnia długotrwałe nawilżenie, dodatkowo chroni przed wysuszeniem i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Kosmetyk przeznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. W jego składzie znajdziemy hialuronian sodu, masło shea, alantoinę, olej makadamia i trójglicerydy kaprylowo-kaprynowe. Można go stosować od pierwszych dni życia.

Zastanawiasz się, jak złagodzić pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie, a może masz problem z łuszczącym się naskórkiem? Sięgnij po balsam do bardzo suchej skóry. W rankingu znalazł się dermokosmetyk Bioderma Atoderm Intensive Baume. Intensywnie nawilża i odżywia skórę, jednocześnie odbudowuje barierę ochronną. Ponadto kosmetyk skutecznie zapobiega podrażnieniom. Warto go włączyć do codziennej pielęgnacji cery suchej, atopowej i wrażliwej. Produkt ma nietłustą, lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania. Preparat sprawdzi się podczas terapii kortykosteroidami, można go również stosować po zakończeniu leczenia. Nie zawiera parabenów, ani substancji zapachowych, co pozwala zminimalizować ryzyko alergii. Można w nim natomiast znaleźć estry cukrowe, kompleks wazelinowo-glicerynowy, glukonian cynku, biomimetyczny amid kwasu tłuszczowego i B-sitosterol.

Jak złagodzić podrażnienia i swędzenie? Wypróbuj balsam do bardzo suchej skóry, ranking uwzględnia LIPIKAR BAUME AP + M. Mogą go również stosować osoby, zmagające się z atopowym zapaleniem skóry. Kosmetyk zawiera kojący niacynamid i masło shea, wspomagające odbudowę bariery hydrolipidowej. Producent wzbogacił go też o wodę termalną, która koi cerę suchą i skłonną do alergii. Produkt nie tylko przywraca równowagę mikrobiomu skóry, lecz także zapobiega nawrotom suchości. Balsam szybko się wchłania, co ułatwia jego aplikację. Można go nakładać raz dziennie na twarz i ciało.

Balsam Eloderm przeznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej i atopowej. Dogłębnie natłuszcza i nawilża, łagodząc przy tym swędzenie i podrażnienia. Dodatkowo chroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, odbudowuje bowiem warstwę ochronną. Kosmetyk poprawia stan cery, zapewniając jej zdrowy, młody wygląd. W jego skład wchodzi Omega Butter, czyli w 100% masło roślinne. Oprócz tego zawiera olej macadamia, hialuronian sodu, alantoinę, D-panthenol i trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego. Właściwości pielęgnacyjne balsamu wspierają też takie składniki jak urea (mocznik), frakcja z toskańskiej oliwy z oliwek i zimnotłoczony olej z nasion brazylijskiego drzewa Sacha Inchi.

GOSH Classic balsam do bardzo suchej skóry zawiera witaminę E, zwaną eliksirem młodości, która intensywnie nawilża, wygładza i ujędrnia skórę, a także chroni ją przed szkodliwym promieniowaniem UV. Z kolei olejek awokado łagodzi podrażnienia i regeneruje naskórek. Dodatkowo kosmetyk składa się z olejku arganowego i witaminy B3. Produkt ma lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy. 

Jeśli szukasz silnie nawilżającego balsamu do bardzo suchej skóry, ranking obejmuje produkt od Instituto Espanol Urea. Produkt składa się aż w 10% z mocznika, który przywraca prawidłowe nawilżenie, jednocześnie chroniąc naskórek przed utratą wody. Kosmetyk doskonale sprawdzi się w przypadku skóry suchej i atopowej.

Balsam do ciała Neutrogena szybko się wchłania, zapewniając długotrwałe uczucie komfortu. Swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim emolientom, które wygładzają skórę i pozwalają utrzymać właściwy poziom nawilżenia. Dodatkowo skutecznie regeneruje naskórek, dlatego warto włączyć go do codziennej pielęgnacji.

Balsam Cetaphil Pro Itch Control intensywnie nawilża i natłuszcza, jednocześnie odbudowuje płaszcz lipidowy i łagodzi uporczywe swędzenie. Produkt szybko się wchłania, nie zatykając przy tym porów. Można go stosować w przypadku skóry suchej, atopowej i wrażliwej.

Jeśli szukasz balsamu do bardzo suchej skóry, ranking może ułatwić Ci zadanie. Uriage Xemose Cerat ma bogatą konsystencję, dzięki czemu nawilża, wzmacnia, regeneruje i wygładza problematyczną cerę. Produkt tworzy na skórze warstwę ochronną. Znajdziemy w nim masło shea, kompleks cerasterol – 2F i wodę termalną.

Balsam Avene uzupełnia lipidy, dlatego przeznaczony jest do bardzo suchej i atopowej skóry. Nie posiada substancji zapachowych, nie musimy się więc martwić, że wywoła reakcję alergiczną. Produkt jest bardzo wydajny, skutecznie łagodzi podrażnienia, a pierwsze efekty można zauważyć już po tygodniu stosowania.