Gęsta, lśniąca i odżywiona broda? Niestety nie każdy może się takim zarostem pochwalić. Jeśli zależy Ci na wzmocnieniu brody, to musisz o nią odpowiednio zadbać. Podstawą pielęgnacji jest olejek do brody. Jakie są rodzaje olejków i jak wybrać odpowiedni produkt? Zobacz, co warto wiedzieć o olejkach do brody. Olejek do brody — ranking najlepszych produktów.
Czym jest olejek do brody?
Olejki do brody, jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim przeznaczone są pielęgnacji brody. Ich celem jest odżywienie, nawilżenie i delikatne nabłyszczenie zarostu. Dzięki temu produktowi włosy stają się mocniejsze oraz lepiej wyglądają. Bardziej specjalistyczne olejki pielęgnacyjne dbają także o skórę pod brodą. Na przykład niwelują uczucie swędzenia podczas zapuszczania zarostu. Co więcej, odżywiają i nawilżają skórę, dzięki czemu możesz uniknąć łuszczenia i zachować elastyczność.
Olejek do brody — co daje?
Jak już wiesz, olejki do brody mają różnorodne właściwości pielęgnacyjne. Jednak nie jest to ich jedyna zaleta. Olejki do zarostu jednocześnie chronią włosy oraz skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Na przykład przed promieniami słonecznymi, wiatrem, czy też mrozem. Wszystkie powyższe czynniki mają negatywny wpływ na stan skóry i włosów. Jeśli więc zależy Ci na lepszej kondycji zarostu, to warto o niego prawidłowo zadbać, na przykład właśnie stosując olejek do brody. Co więcej, olejki do brody bardzo dobrze przewodzą zapachy. Dzięki temu broda będzie ładnie pachnieć przez cały dzień. Ponadto nie będzie „przyjmować” innych zapachów, na przykład dymu papierosowego itp.
Jaki olejek do brody wybrać?
Bazę olejków do brody najczęściej tworzy połączenie kilku składników — olejku arganowego, jojoba, lub migdałowego. Czasem możemy dostać także olejki do brody na bazie olejku z pestek winogron lub olejku rycynowego, jednak te składniki są rzadziej używane. Kolejnym elementem składu są składniki aktywne. I tutaj ilość kombinacji jest niemalże nieograniczona. Na półkach sklepowych znajdziemy olejki do brody z witaminą A, lub E, wyciągiem z cytrusów, pszenicy, czy jedwabiu. Popularnym składnikiem jest również masło shea. Ostatnim składnikiem olejków do brody, ale nie mniej ważnym, są olejki eteryczne. Mają one właściwości zapachowe. Dzięki nim olejki pięknie pachną i pozostawiają przyjemny zapach na brodzie.
Unikaj natomiast produktów bogatych w silikony, parafinę, czy też emolienty syntetyczne. Takie składniki pozostawiają na brodzie uczucie tłustości i nie najlepiej się wchłaniają. Bardzo łatwo jest zetrzeć, na przykład przy zakładaniu ubrania. Dużo lepszym rozwiązaniem są olejki do brody z naturalnym składem.
Jak dobrać olejek do brody według rodzaju skóry i włosów?
W przypadku olejków do zarostu najlepiej jest stosować mieszankę olejów. Dlaczego? Na strukturę brody składa się konkretna porowatość włosów. Do tego dochodzi fakt, że broda to najczęściej włos kręcony, lub falowany. Ponadto pielęgnacji brody, to nie tylko dbanie o sam włos, ale także o skórę. Z tego względu mieszanki sprawdzają się najlepiej. Do wysuszonej skóry i matowego zarostu najlepiej sprawdzi się olejek do brody nawilżający ze słodkich migdałów z dodatkiem witaminy A lub E. Z kolej do skóry przetłuszczającej się i problematycznej warto postawić na olejek z czarnuszki, który ma właściwości antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Ponadto nawilża włosy i skórę, odżywia je i tworzy barierę ochronną.
Olejek do brody — kiedy stosować?
Jak często stosować olejek do brody? Kiedy go nakładać — rano czy wieczorem? Częstotliwość używania olejków do brody jest kwestią indywidualną. Jeśli masz skórę suchą, która wymaga stałego nawilżania, to olejek będziesz nakładać częściej, niż osoba ze skórą przetłuszczającą. W przypadku skóry zniszczonej częstsza pielęgnacja również może okazać się niezbędna. Jak często więc stosować olejek do brody? Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z dbaniem o zarost, to olejek do brody nakładaj raz dziennie. Najlepiej po porannym myciu. Zaobserwuj, jak reaguje na kosmetyk Twoja broda i skóra. Czy od razu jest w lepszej kondycji? Czy może jednak występują nieprzyjemne skutki uboczne? W tym drugim przypadku zmiana kosmetyku może okazać się rozwiązaniem problemu. Pamiętaj przy tym, że na noc dużo lepiej jest nakładać bezzapachowy i lekki olejek do brody.
Olejek do brody — jak używać?
Olejek do brody nakładamy na zarost po dokładnym umyciu brody. Do tego najlepiej jest stosować łagodny szampon do brody, który nie wysusza nadmiernie skóry. Pamiętaj, żeby nie nakładać olejku na brudną brodę. Tym sposobem możesz zaszkodzić swojej skórze — na przykład przyczynić się do pogorszenia trądziku, czy powstawania zaskórników. Co ważne, składniki aktywne kosmetyków, które są aplikowane na czystą skórę, znacznie lepiej się wchłaniają.
Ponadto olejek do zarostu aplikuj na lekko wilgotną brodę. Dzięki temu możesz ułatwić sobie równomierne nałożenie produktu. Pamiętaj też, że czasem mniej znaczy więcej. W przypadku produktów skoncentrowanych (a takie właśnie są olejki do brody — ranking prezentuje najlepsze propozycje) nadmierne aplikowanie kosmetyku nie przynosi lepszych efektów. Wręcz odwrotnie.
Czemu warto używać olejków do brody?
Dobry olejek do brody to must have w męskiej kosmetyczce. Taki kosmetyk jest podstawą pielęgnacji o brodę. Czemu warto go stosować? Przede wszystkim ze względu na wartościowe właściwości pielęgnacyjne. Olejki do brody nawilżają brodę i skórę twarzy. Ponadto odżywiają włosy i skórę. Regularne stosowanie olejku poprawia kondycję zarostu i zapewnia zdrowy wygląd brody (oraz skóry). Dzięki prawidłowej pielęgnacji możesz wzmocnić cebulki i strukturę włosa. W efekcie broda staje się zagęszczona i odżywiona.
Olejek do brody ranking
Olejki do brody stają się coraz popularniejszym produktem. Oferta jest szeroka, przez co wybór tego najlepszego kosmetyku może wydawać się skomplikowany. W rankingu przedstawiamy produkty, na które warto zwrócić uwagę.
Cyrulicy – Magik
Ten olejek do brody łączy w sobie właściwości siedmiu odżywczych olejów roślinnych. Ponadto uzupełniony jest o witaminę E. Kosmetyk zmiękcza i uelastycznia zarost. Pielęgnuje także skórę i pozostawia przyjemny zapach kardamonu, migdałów, wanilii i cedru.
Olejek do brody Cella Olio Per Barba z witaminą E 50Ml
Marka Cella Milano cieszy się uznaniem wśród użytkowników. Może też pochwalić się kilkoma światowymi nagrodami. Warto więc wypróbować olejek do brody Cella Olio Per Barba z witaminą E 50Ml. Bazą kosmetyku jest olejek arganowy, który wygładza i zmiękcza włosy. Z kolei olejek jojoba nawilża. Natomiast witaminę E wzmacnia oraz przywraca prawidłową teksturę włosa. Olejek do brody od Cella Milano poprawia wygląd zarostu i dodaje blasku.
Proraso – Wood & Spice
Olejek Proraso Wood & Spice to odżywczy kosmetyk o zapachu drzewa cedrowego i świeżych przypraw. Zawiera naturalne olejki, między innymi makadamia, awokado i słonecznikowy. Dzięki takiemu połączeniu olejek nawilża brodę, zapobiega łamaniu się włosów i zmiękcza zarost. Ponadto olejek słonecznikowy łagodzi podrażnienia skóry. Dodatkowy składnik, jakim jest ekstrakt z łupiny orzecha włoskiego, działa przeciwzapalnie i kojąco dla problemowej cery.
Olejek do brody Bullfrog Secret Potion №2 All-In-One Beard Oil 50 ml
Zaletą tego produktu jest uniwersalna formuła, która zapewnia kompleksową pielęgnację brody. Olejek intensywnie odżywia włosy i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Ponadto zmiękcza zarost, dzięki czemu broda staje się elastyczna i nabiera zdrowego wyglądu. Oprócz tego olejek może być używany jako kosmetyk przygotowujący skórę do golenia.
Kanclerski – Frater Angelus
Ten olejek do brody ma w składzie witaminę E, olej jojoba, tsubaki, abisyński i z pestek arbuza. Taka kompozycja zapewnia głębokie odżywienie zarówno brody, jak i skóry. Przy regularnym stosowaniu zarost stanie się nawilżony i miękki w dotyku. Olejek ma lekką konsystencję i orzeźwiający zapach. Sprawdzi się zarówno w przypadku miękkiego, jak i sztywniejszego zarostu.
Mr Bear Family Wilderness, Olejek Do Brody, 30Ml
Ten kosmetyk jest niezwykle wydajny. Mała buteleczka 30 ml wystarcza na około 3 miesiące. Co ważne, olejek szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filtra na skórze i włosach. Olejek od Mr Bear Family Wilderness ma w składzie naturalne komponenty — w tym olejek jojoba, arganowy, migdałowy i witaminę E. Taka kompozycja sprawia, że włosy będą widocznie zregenerowane już po pierwszej aplikacji.
Roomcays – Odżywczy Olejek
Bazą tego produktu jest olejek arganowy i jojoba. Kosmetyk jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Jego główną zaletą jest nie tylko odżywienie, ale także łagodzenie podrażnień. Preparat przynosi ulgę przesuszonej i swędzącej skórze pod zarostem oraz nabłyszcza brodę. Ponadto przywraca zdrowy wygląd matowym, zniszczonym i suchym włosom.
Horde – Smoky Amber
Ten olejek wyróżnia się bardzo dobrym składem. Bazą produktu jest kompozycja odżywczych olejów — ryżowego, ze słodkich migdałów i ostropestu. W składzie znajdziemy także witaminę E i F. Olejek Smoky Amber nawilża i zmiękcza zarost. Ponadto zapewnia ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami i pozostawia przyjemną woń bursztynu i wanilii.
Benecos For Men Only olejek do pielęgnacji zarostu 30ml
Ten olejek to idealny produkt dla mężczyzn, którym zależy zarówno na nawilżeniu, jak i odżywieniu. W składzie kosmetyku znajdziemy olejek arganowy, migdałowy i słonecznikowy. Preparat nawilża i pielęgnuje zarówno brodę, jak i skórę. Efekt odżywienia jest widoczny już po pierwszej aplikacji.
Uppercut Deluxe Beard Oil Olejek Do Brody 30Ml
Szukasz olejku do brody wysokiej jakości? Sięgnij po Uppercut Deluxe Beard Oil. W składzie znajdziemy olej arganowy, z awokado i rozmarynowy. Taka kompozycja sprawia, że jest to świetna odżywka do zarostu. Olejek nadaje się do codziennej pielęgnacji. Przy regularnym stosowaniu Twoja broda stanie się odżywiona, wzmocniona i lśniąca.