Zastanawiasz się, jak ujędrnić, wygładzić i nawilżyć skórę? Z pomocą przychodzi balsam, który sprawi, że stanie się ona sprężysta i elastyczna. Proponowany kosmetyk przyspieszy jej regenerację, dlatego warto go regularnie stosować. Aby zmaksymalizować efekty, połącz go z ćwiczeniami, zbilansowaną dietą i masażem bańką chińską lub szczotkowaniem ciała na sucho. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze balsamu ujędrniającego i jak go stosować!

Czym jest balsam ujędrniający i jak działa?

Kosmetyk nawilża i wygładza skórę, a także poprawia jej napięcie. Pamiętaj, żeby stosować go już w czasie ciąży, w ten sposób zmniejszysz ryzyko rozstępów i cellulitu. Balsam ujędrniający pomoże również wyszczuplić brzuch, pośladki i uda. Aby jednak jego stosowanie przyniosło wymarzony efekt, należy połączyć go ze zdrową dietą i regularną aktywnością fizyczną.

Kosmetyk nadaje się do każdego typu skóry i mogą go stosować osoby w różnym wieku. Działanie balsamu polega przede wszystkim na poprawie krążenie krwi, dzięki czemu do skóry dociera więcej tlenu i składników odżywczych. Ponadto preparat stymuluje przepływ limfy i przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn. Można go również stosować, aby zregenerować naskórek i pobudzić produkcję elastyny oraz kolagenu. W balsamie ujędrniającym znajdziemy substancje aktywne, które działają nie tylko powierzchniowo, lecz wnikają w głębokie warstwy skóry. 

Kiedy i dlaczego warto stosować balsam ujędrniający?

Jędrność skóry uzależniona jest od tego, czy fibroblasty produkują wystarczającą ilość białek, wchodzących w skład włókien retikulinowych, sprężystych i kolagenowych. Ważne jest również tempo produkcji wspomnianych składników, ponieważ mają one na bieżąco uzupełniać braki strukturalne. Należy jednak podkreślić, że zaburzona produkcja fibroblastów jest tylko jedną z przyczyn utraty jędrności skóry. Często przyczynia się do tego dieta bogata w cukier.

Do najczęstszych przyczyn wiotczenia skóry zaliczamy:

  • wahania wagi,
  • złą dietę,
  • nieprawidłową pielęgnację,
  • zaburzenia hormonalne,
  • stres,
  • palenie papierosów,
  • przyjmowane leki,
  • niedostateczna ochrona przed promieniowaniem UV.

Należy podkreślić, że już po 26 roku produkcja kolagenu zaczyna zwalniać, a gwałtowny spadek odnotowujemy we wczesnym stadium menopauzy. Pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się przed trzydziestką. Możemy wtedy zauważyć kurze łapki, czyli drobne zmarszczki mimiczne. Tworzą się one w zewnętrznych kącikach oczu, ponieważ w tych okolicach skóra jest wyjątkowo delikatna i cienka. Zmarszczki mimiczne powstają też w wyniku ekspresji twarzy, gdy śmiejemy się, mrugamy, czy mrużymy oczy.

Wiele kobiet ma zwiotczałą skórę po porodzie, co wynika z gwałtownej zmiany masy ciała. Aby ujędrnić ciało, warto włączyć balsam do codziennej pielęgnacji. Pamiętaj, że nawet jeśli masz napiętą skórę, możesz profilaktycznie stosować balsam ujędrniający. Dzięki temu dłużej utrzymasz jej sprężystość i elastyczność. 

Jaki jest najlepszy balsam ujędrniający?

Szukając balsamu ujędrniającego, zwróć uwagę na jego skład. Upewnij się, że zawarte w nim substancje aktywne wykazują właściwości nawilżające, regenerujące i uelastyczniające. Analizując skład popularnych kosmetyków ujędrniających, zazwyczaj znajdziemy w nich następujące składniki

  • olej z alg – pobudza krążenie i skutecznie walczy z cellulitem,
  • karnityna – przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej,
  • ekstrakt z arniki – wzmacnia i obkurcza naczynia krwionośne, oprócz tego ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne,
  • oleje cytrusowe – napinają skórę, przywracają jej prawidłowe pH, a także chronią włókna kolagenowe przed rozpadem,
  • olej kokosowy – hamuje proces starzenia i zapobiega pierzchnięciu naskórka,
  • ekstrakt z bluszczu – wygładza, ujędrnia, poprawia ukrwienie skóry, wydala toksyny i nadmiar płynów z organizmu, zapobiega powstawaniu rozstępów, łagodzi podrażnienia, a także ma właściwości antycellulitowe i przeciwzapalne,
  • masło shea – odżywia, wygładza i nawilża skórę,
  • ekstrakt z herbaty matcha – nawilża i ujędrnia skórę, a także spowalnia proces jej starzenia,
  • olej arganowy – nawilża, wygładza i regeneruje skórę, neutralizuje wolne rodniki, działa przeciwzmarszczkowo i przeciwzapalnie,
  • witamina E, zwana także witaminą młodości – słynie z silnych właściwości przeciwutleniających, dzięki czemu skutecznie zwalcza wolne rodniki, tym samym spowalnia proces starzenia się skóry, oprócz tego koi podrażnienia i przyspiesza gojenie ran,
  • kakao – nawilża, uelastycznia i regeneruje skórę, a także pomaga w walce z cellulitem,
  • kofeina – ma właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, dodatkowo zwalcza wolne rodniki, przyspiesza metabolizm, poprawia krążenie i oczyszcza organizm z toksyn.

Unikaj kosmetyków, w których znajdują się parabeny, silikony, glikol polietylenowy, sztuczne barwniki i substancje zapachowe. Wspomniane składniki mogą podrażniać, dlatego powinny ich szczególnie unikać osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Chociaż silikony zapewniają błyskawiczny efekt wygładzenia, działają tylko powierzchniowo. To oznacza, że spełniają one zadanie, dopóki ich nie zmyjemy.

Jeśli chcesz kupić dobry balsam ujędrniający, zwróć uwagę nie tylko na jego skład, lecz także na opakowanie, w którym się znajduje. Szukaj kosmetyków, które znajdują się w tubce lub szczelnym opakowaniu z pompką. W ten sposób zyskujesz pewność, że z biegiem czasu specyfiki się nie utleniają, co mogłoby wpłynąć na ich skład, a w konsekwencji skuteczność działania. 

Jak stosować balsam ujędrniający?

Aby ułatwić wchłanianie składników aktywnych, przed nałożeniem balsamu wykonaj peeling. Możesz również wziąć naprzemienny prysznic (ciepłą i zimną wodą). W ten sposób poprawisz krążenie krwi, hartujesz organizm i oczyszczasz organizm z toksyn. 

Regularne stosowanie balsamu ujędrniającego wspomoże odchudzanie, dlatego warto włączyć kosmetyk do rytuału pielęgnacji. Zastanawiasz się, jaką ilość kosmetyku powinieneś nakładać na skórę? Sposób aplikacji uzależniony od indywidualnych preferencji i miejsca stosowania. Na początek możesz rozprowadzić niewielką ilość balsamu i poczekać, aż się wchłonie. Jeśli skóra dalej jest sucha, nałóż kolejną warstwę kosmetyku.

Aby balsam ujędrniający zadziałał, należy stosować go systematycznie, najlepiej 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Zazwyczaj efekty można dostrzec po miesiącu. W dobrym kosmetyku znajdują się nie tylko składniki spalające tkankę tłuszczową, lecz także substancje nawilżające. Nawodniona skóra jest gładka, napięta i jędrna. 

Jeśli chcesz ujędrnić skórę, zadbaj też o to, żeby w Twojej diecie znalazły się jajka, produkty pełnoziarniste, cytrusy i szpinak. Możesz również wzbogacić ją o orzechy brazylijskie, pestki dyni, natkę pietruszki, brokuły i rośliny strączkowe. Aby szybciej spalić tkankę tłuszczową i dotlenić organizm, powinnaś też się ruszać. Do najlepszych aktywności zaliczamy:

  • trening na stepperze i uniesionej bieżni,
  • pływanie,
  • tenis ziemny,
  • bieganie,
  • wchodzenie po schodach,
  • jazdę na rolkach, rowerze i nartach.

Jaki balsam ujędrniający wybrać po porodzie?

Upewnij się, że wybrany preparat nie zawiera parabenów, sztucznych barwników, ani alergenów. Mogą się w nim natomiast znaleźć następujące składniki: alantoina, D-pantenol, gliceryna, czy witamina E. Popularne balsamy zawierają też krzem, aloes, wyciąg z nagietka, czy z alg. Zazwyczaj wzbogacone zostały one o olej rzepakowy, ze słodkich migdałów, awokado, pestek malin, czy orzechów makadamia. 

Balsam ujędrniający – ranking

Vialise Lifting Effects

Szukasz naturalnego balsamu ujędrniającego? Postaw na Vialise Lifting Effects, wolnego od sztucznych substancji. W składzie znajdziemy 15 składników, które wspierają walkę z cellulitem. Nie tylko poprawiają krążenie, lecz także oczyszczają skórę z ubocznych produktów przemiany materii. Zawarte w nim składniki przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i zapobiegają jej ponownemu odkładaniu. Producent wzbogacił też kosmetyk o substancje nawilżająco-ujędrniające. Specyfik przywraca skórze zdrowy wygląd, a także podtrzymuje efekty kuracji odchudzającej. 

Synchroline Terproline Body

W naszym zestawieniu pojawił się też balsam ujędrniający Synchroline Terproline Body, który swoje właściwości zawdzięcza azjatykozydowi (substancji zawartej w wąkrocie azjatyckiej) i madekasozydowi. Wspomniane składniki są silnymi przeciwutleniaczami, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu zmarszczek i poprawiają elastyczność skóry. Oprócz tego wspaniale ją wygładzają, nawilżają i regenerują. Kosmetyk można stosować na brzuch, biust, uda i pośladki.

Tołpa Dermo Body Mum

Przyszłym mamom polecamy balsam ujędrniający Tołpa Dermo Body Mum. Można go stosować już od 4 miesiąca ciąży, aby nawilżyć i ujędrnić skórę. Specyfik łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację naskórka i wzmacnia naczynka krwionośne. W ten sposób zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów, czy utraty jędrności. 

Oillan Mama

Oprócz tego proponujemy balsam ujędrniający Oillan Mama, który ma stosowne atesty. Kosmetyk nie tylko ma neutralne pH, lecz także nie zawiera parabenów, sztucznych substancji zapachowych i barwników. Można go stosować od 8 tygodnia ciąży, a także w czasie połogu i karmienia piersią. W składzie znajdziemy alantoinę, masło shea, witaminę E, betainę, czy ekstrakt z nasion śliwki. Balsam nawilża, ujędrnia, odżywia, regeneruje i wzmacnia skórę, jednocześnie przywraca jej aksamitną gładkość. Ponadto specyfik koryguje niedoskonałości i zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. 

Nivea Body Q10 Plus

Jeśli szukasz silnie ujędrniającego balsamu, sięgnij po Nivea Body Q10 Plus. Kosmetyk ma ładny zapach, kremową konsystencję, szybko się wchłania i długo pozostaje na skórze. Koenzym Q10 neutralizuje wolne rodniki, a tym samym spowalnia proces starzenia. Oprócz tego kosmetyk regeneruje, nawilża i wzmacnia skórę, jednocześnie poprawia jej elastyczność.

Intensive Firming – Mixa

Szukasz intensywnie ujędrniającego balsamu do ciała? Postaw na Intensive Firming marki Mixa. Kosmetyk skierowany jest do osób z cerą suchą i zwiotczałą. Specyfik pozwala odzyskać jej elastyczność i jędrność, a zawdzięcza to glicerynie i witaminie E. Produkt ma lekką, nietłustą konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania. Efekty możesz zauważyć już po 7 dniach, skóra staje się bardziej napięta, gładka i pełna blasku. Kosmetyk znajduje się w poręcznym opakowaniu z pompką, co zdecydowanie ułatwia aplikację. Na uwagę zasługuje również wysoka wydajność.

Vianek

Jeśli cenisz sobie naturalne kosmetyki, wypróbuj balsam ujędrniający od Vianek. Kosmetyk ma prosty skład, a znajdziemy w nim mocznik, ekstrakt z koniczyny, kwiatów malwy i bluszczyku. Nie tylko nawilża i ujędrnia skórę, lecz także delikatnie ją złuszcza. To świetny produkt dla osób, które chcą uniknąć cellulitu.

 Body Tonic od Garnier

Zwolenniczkom lekkich balsamów ujędrniających o cytrusowym zapachu polecamy Body Tonic od Garnier. Kosmetyk zawiera kofeinę, wyciąg z zielonej herbaty i probiotyk. W ten sposób przyspiesza on spalanie tłuszczu i chroni skórę przed wolnymi rodnikami, a także działa przeciwobrzękowo i ujędrniająco. Specyfik łatwo się rozprowadza i szybko się wchłania. Produkt dogłębnie nawilża, odżywia i wygładza skórę, a także przywraca jej sprężystość.

Bioliq

Zastanawiasz się, jak szybko poprawić kondycję skóry? Sięgnij po balsam ujędrniająco-wygładzający marki Bioliq. Kosmetyk powstał na bazie wąkroty azjatyckiej, która pobudza produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu. Wspomniany składnik zwiększa też poziom antyoksydantów, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się skóry. Produkt wystarcza naprawdę na długo, nawet jeśli będziemy go stosować 2 razy dziennie.

Resibo

Na koniec polecamy specjalistyczny balsam wyszczuplający od Resibo. Kosmetyk bazuje na ekstrakcie z jednokomórkowej algi Tisochrysis Lutea. Wspomniany składnik wspiera odbudowę naskórka, jednocześnie pomaga on w walce z tkanką tłuszczową i cellulitem. W preparacie znajdziemy też olej z nasion chia tłoczony na zimno, który nawilża, wygładza i uelastycznia skórę. Na uwagę zasługuje też masło mango, witamina E, a także mieszanka olejów (abisyńskiego, kukurydzianego, słonecznikowego, macadamia i sezamowego).