Szukasz skutecznego sposobu na ukrycie przebarwień, zaczerwienienia, krostek, sińców pod oczami lub popękanych naczynek? Z pomocą przychodzi korektor do twarzy, który poradzi sobie z niedoskonałościami skóry. Aby jednak spełnił swoje zadanie, powinnaś wybrać odpowiedni kolor i formułę produktu. Sprawdź, jak dobrać go do swoich potrzeb!

Czym jest korektor do twarzy?

Dobry korektor do twarzy maskuje niedoskonałości, a przy tym nie zbiera się w zmarszczkach i załamaniach. Ponadto doskonale współgra on z pozostałymi kosmetykami do makijażu. Produkt sprawdzi się zarówno do codziennego, jak i wieczornego make-upu. Korektor błyskawicznie ukryje cienie pod oczami i wymodeluje owal twarzy. Szukając odpowiedniego kosmetyku, zwróć uwagę na jego kolor, konsystencję, opakowanie i sposób aplikacji. Dzięki temu zyskujesz pewność, że spełni on zadanie.

Jak wybrać najlepszy korektor do twarzy? Ranking produktów

Korektor powinien być o ton jaśniejszy od podkładu, dzięki czemu dobrze kryje niedoskonałości i rozjaśnia skórę. Pamiętaj jednak, żeby nie pokrywać nim wyprysków, w przeciwnym razie zwrócisz na nie uwagę.

Niektóre marki proponują też korektor do twarzy antybakteryjny, który nie tylko maskuje niedoskonałości, lecz także pielęgnuje skórę. W składzie kosmetyku możemy znaleźć kwas salicylowy lub olejek z drzewa herbacianego, słynących z właściwości przeciwzapalnych i bakteriobójczych. Taki produkt sprawdzi się w przypadku skóry problematycznej.

Zastanawiasz się, jak zminimalizować zmarszczki i oznaki zmęczenia? Postaw na korektor rozświetlający, który sprawi, że skóra będzie wyglądała świeżo, zdrowo i promiennie. Możesz go śmiało stosować pod oczy, a także potraktować jako zamiennik rozświetlacz i nałożyć na łuk kupidyna i policzki.

Skóra pod oczami jest cienka, dlatego warto wybrać korektor w płynie. Jeśli zależy Ci na mocnym kryciu, zwróć uwagę, żeby kosmetyk miał lekką formułę. Dzięki temu nie obciąży on skóry. Korektor aplikuj na samym dole doliny łez, przy czym omijaj okolice dolnych rzęs. W ten sposób kosmetyk nie będzie gromadził się w zmarszczkach.

Korektor do twarzy – jak dobrać go do rodzaju skóry?

Jeśli masz cerę tłustą, poszukaj korektora, który ją matowi. Kosmetyk reguluje ilość wydzielanego sebum, dzięki czemu niweluje błyszczenie skóry. Poszukaj produktu o gęstej konsystencji, który zamaskuje niedoskonałości typowe dla cery tłustej i trądzikowej. Unikaj natomiast korektorów w sztyfcie, ponieważ może ona zatkać pory, tym samym nasilają problemy skórne.

Posiadaczkom cery mieszanej polecamy korektor, który z jednej strony matowi strefę T (broda, nos i czoło), a z drugiej nawilża suchą skórę, zwłaszcza policzków. Popularne marki proponują też korektory do cery dojrzałej. Takie kosmetyki skutecznie sińce pod oczami, przebarwienia i zmarszczki. Należy podkreślić, że nie gromadzą się w zagłębieniach twarzy. W tym przypadku warto poszukać produktów rozświetlających i wygładzających.

Jeśli masz skórę suchą, wybierz korektor, który przywróci jej optymalne nawilżenie. Dzięki temu cera odzyska zdrowy koloryt. Wypróbuj korektor do twarzy w sztyfcie lub kremie, ponieważ jest on wygodny w aplikacji.

Jaki korektor do twarzy – poziom krycia i wykończenie

Szukając korektora do twarzy, zwróć uwagę na stopień krycia. Najwyższy poziom sprawdzi się w przypadku osób z cerą problematyczną. Może ukryć zmiany trądzikowe i popękane naczynka, a swoje właściwości kosmetyk zawdzięcza dużej ilości pigmentów. Jeśli chcesz zamaskować niewielkie niedoskonałości, sięgnij po korektor zapewniający średnie krycie. Dzięki temu zniwelujesz też cienie pod oczami i wyrównasz koloryt skóry, zanim przystąpisz do wykonania makijażu.

Osobom z cerą normalną polecamy kosmetyk o lekkim kryciu, przywracający zdrowy blask. Zastanów się też, czy chcesz rozświetlić lub zmatowić skórę, a może zależy Ci na naturalnym wykończeniu.

Jaki kolor korektora do twarzy wybrać?

Zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze kolorowego korektora? Aby ułatwić sobie zadanie, skorzystaj z naszych wskazówek! Jeśli masz problem z czerwonymi krostkami, sięgnij po zielony korektor. Możesz również nakładać go na rumień i popękane naczynka, żeby zmniejszyć ich widoczność. Z niebieskimi sińcami poradzi sobie pomarańczowy kosmetyk, natomiast fioletowe zasinienia neutralizuje żółty produkt.

Żółtym korektorem możesz zamaskować świeże blizny, pajączki, trądzik, siniaki i cienie pod oczami. Brzoskwiniowy kosmetyk zarezerwowany jest dla osób z jasną karnacją, które chcą ukryć brunatne lub brązowe niedoskonałości, z kolei różowy odcień zatuszuje szare i niebieskie zasinienie. Czerwony korektor mogą stosować osoby z silnymi przebarwieniami lub ciemną karnacją.

Marzysz o tym, żeby optycznie wyszczuplić twarz? Sięgnij po biały korektor, który działa podobnie jak rozświetlacz. Wystarczy, że nałożysz go na nos, czoło i brodę. Pamiętaj, tylko żeby nie przesadzić z ilością produktu, w przeciwnym razie nadasz skórze niezdrowego wyglądu.

Jak używać korektora do twarzy?

Zanim sięgniesz po korektor w płynie, aplikuj na twarz krem nawilżający i fluid. Nałóż odrobinę kosmetyku na palec środkowy lub serdeczny i wklep go w problematyczne miejsca, pamiętaj, żeby wcześniej umyć ręce. Możesz również aplikować produkt delikatnym pędzelkiem, rozcierając go kolistymi ruchami. Zrezygnuj jednak z bezpośredniego nakładania korektora na skórę. Pamiętaj też, że im mniej korektora, tym lepiej. Aby utrwalić produkt, nałóż sypki puder, dociskając go beauty blender. Zwróć uwagę na to, żeby gąbeczka była lekko wilgotna lub sucha.

Sposób aplikacji kosmetyku uzależniony jest przede wszystkim od jego formuły. Kosmetyk w sztyfcie jest silnie napigmentowany, dzięki czemu zapewnia on mocne krycie. Korektor dobrze wtapia się w skórę, dlatego nakładaj go przed podkładem. Zadbaj też o to, żeby fluid był od niego o ton ciemniejszy, w ten sposób wyrównasz koloryt cery. Możesz nim zatuszować przebarwienia i blizny.

Kosmetyk w kredce lub sztyfcie ma gęstą konsystencję, w związku z tym nakładaj go punktowo. Wystarczy cienka warstwa, aby zamaskować zmiany trądzikowe, piegi, czy pieprzyki. Możesz nałożyć go bezpośrednio z opakowania, a następnie delikatnie wklepać i utrwalić pudrem. Kosmetyk w kredce przydaje się podczas wykonywania makijażu oczu, brwi i ust.

W drogeriach znajdziesz też korektor w kremie, który możesz nakładać zarówno na twarz, jak i pod oczy. W składzie kosmetyku znajdziesz substancje nawilżające, dzięki czemu łagodzi on nieprzyjemne uczucie suchości. Produkt zapewnia mocne krycie, ale nie jest tak gęsty, jak odpowiednik w sztyfcie. Pamiętaj, żeby stosować go w minimalnych ilościach, dzięki czemu nie będzie odznaczał się od skóry.

Korektor w kompakcie ma dość suchą konsystencję, dlatego skutecznie maskuje wypryski i zmiany pigmentacyjne. Możesz nakładać go palcem lub pędzelkiem, dlatego spodoba Ci się nawet wtedy, gdy zaczynasz przygodę z makijażem.

Korektor z aplikatorem ma lekką formułę, dzięki czemu doskonale współgra z innymi kosmetykami. Produkt zapewnia delikatne krycie, dlatego poleca się go osobom z normalną cerą.

Jak konturować twarz przy użyciu korektora?

Aby poprawić owal twarzy, potrzebujesz dwóch korektorów – w jaśniejszym i ciemniejszym kolorze. Do konturowania wybierz produkt o dwa tony ciemniejszy od skóry. Jeśli chcesz rozjaśnić cerę, wybierz kosmetyk o ton jaśniejszy. Pamiętaj, żeby dokładnie rozetrzeć granice między korektorami, dzięki czemu uzyskasz naturalny efekt.

Jasny kosmetyk aplikuj wzdłuż nosa i między brwiami, a następnie nałóż go na czoło, podbródek i szczyt kości policzkowych. Wklep korektor palcami, teraz rozprowadź go na linii poniżej szczytów policzków. Ciemny kosmetyk nałóż poziomą linią na środek policzków, a także przy linii włosów, na skronie i żuchwę. Upewnij się, że stworzone linie tworzą lustrzane odbicie cyfry 3. Ponownie sięgnij po jaśniejszy korektor i aplikuj na łuk kupidyna, pod dolną wargą, a także w wewnętrzne kąciki oczu. Na koniec rozetrzyj dużym pędzlem wszelkie granice między kolorami.

Korektor do twarzy – ranking

Double Wear Stay in Place Flawless Wear Concealer – Estee Lauder

Jeśli dysponujesz większym budżetem, zwróć uwagę na korektor do twarzy Double Wear Stay in Place Flawless Wear Concealer marki Estee Lauder. Kosmetyk powstał z myślą o osobach, którym zależy na mocnym kryciu. Produkt ma lekką konsystencję, dzięki czemu nie obciąża skóry. Ponadto wspaniale ją wygładza i szybko się wchłania, dlatego nie pozostawia brązowych śladów. Korektor współgra z innymi kosmetykami do makijażu, a na skórze utrzymuje się do 15 godzin. Produkt maskuje niedoskonałości, jednocześnie rozświetla i nawilża cerę.

Korektor L’Oreal Paris

Korektor L’Oreal Paris możesz nakładać zarówno na wybrane partie twarzy, jak i pod oczy. Kosmetyk dostępny jest w 10 odcieniach, dzięki czemu dopasujesz go do swojej karnacji. Produkt został zaopatrzony w pędzelek, co zdecydowanie ułatwia aplikację. Korektor zapewnia naturalne krycie i utrzymuje się na skórze do 24 godzin. Nie ciastkuje się, ani nie ściera, dzięki czemu nie tworzy efektu maski. Możesz go stosować, żeby ukryć przebarwienia, cienie pod oczami i wypryski. 

Catrice Liquid Camouflage

Zastanawiasz się, jak ukryć oznaki zmęczenia i niewyspania? Wybierz korektor do twarzy Catrice Liquid Camouflage. Dzięki niemu możesz również wyrównać koloryt skóry. Kosmetyk ma wodoodporną formułę, dlatego sprawdzi się w deszczowe i upalne dni. Praktyczny aplikator w pędzelku pozwala równomiernie rozprowadzić korektor, który idealnie stapia się ze skórą. 

Maybelline New York Infaillible

Zastanawiasz się, jak ukryć drobne zmarszczki lub sińce wokół oczu? Postaw na wygładzający korektor do twarzy Maybelline New York Infaillible. Kosmetyk nie tylko tuszuje niedoskonałości, lecz także je niweluje. Swoje właściwości zawdzięcza owocom goi i haloxylowi. Korektor ma aplikator w postaci gąbeczki, co znacznie ułatwia jego rozprowadzanie. Kosmetyk nie wysusza cery, dlatego nie nasila problemów skórnych. 

Tarte Shape Tape Concealer

Szukasz mocnego korektora do twarzy, który ma przy tym lekką formułę? Wypróbuj rozświetlającego kosmetyku Tarte Shape Tape Concealer. Produkt nie zbiera się w liniach mimicznych i zmarszczkach, dzięki czemu nie podkreśla on oznak starzenia. Kosmetyk dostępny jest w różnych kolorach, dzięki czemu dobierzesz go do swojej karnacji. 

Synchro Skin Correcting GelStick Concealer od Shiseido

Korektor do twarzy Synchro Skin Correcting GelStick Concealer od Shiseido tuszuje zmarszczki i niedoskonałości skóry, jednocześnie przywraca jej blask. W składzie kosmetyku znajdziemy:

  • proteiny jedwabiu – wspierają regenerację skóry,
  • kwas hialuronowy – nawilża cerę,
  • ekstrakt z dzikiego tymianku – wykazuje właściwości antybakteryjne.

Rimmel Lasting Radiance

Na kolejnym miejscu uplasował się rozświetlający korektor do twarzy Rimmel Lasting Radiance. Kosmetyk nie tylko kryje niedoskonałości, lecz także chroni skórę przed zanieczyszczeniami powietrza. Korektor ma SPF 25, dlatego można go stosować o każdej porze roku. Produkt zapewnia skórze zdrowy i promienny wygląd, a swoje właściwości zawdzięcza witaminie A, C i E. To idealna propozycja dla osób z suchą skórą, ponieważ dogłębnie ją nawilża. 

Porcellain Catrice Liquid Camouflage

W naszym zestawieniu musiał znaleźć się wodoodporny korektor do twarzy Porcellain Catrice Liquid Camouflage. Kosmetyk w płynie doskonale radzi sobie z zaczerwienieniami, sińcami pod oczami i innymi niedoskonałościami. Produkt ma lekką, kremową formułę, dlatego jest przyjemny w aplikacji i nie obciąża skóry.

Lovely – Liquid Camouflage

Szukasz intensywnie kryjącego korektora do twarzy? Sięgnij po kosmetyk marki Lovely – Liquid Camouflage. Wystarczy odrobina produktu, aby zamaskować cienie pod oczami, przebarwienia i inne niedoskonałości. Korektor sprawdzi się również jako baza pod cienie. 

Couvrance – Avene

Osobom z cerą wrażliwą proponujemy korektor w sztyfcie Couvrance od Avene. Produkt dostępny jest w dwóch odcieniach – zielonym i żółtym – dzięki czemu możemy dopasować go do swoich potrzeb. Nie tylko poradzi sobie z niedoskonałościami, lecz także zapewnia dodatkową ochronę przed słońcem. Kosmetyk ma wodoodporną formułę, co gwarantuje długotrwały efekt. Wystarczy, że nałożysz go palcami lub pędzelkiem na problematyczne obszary, a następnie delikatnie wmasujesz albo rozetrzesz.