kobieta uzywajaca palety do makijazu

W ostatnich latach zainteresowanie kosmetologią i technikami makijażu wyraźnie wzrosło. Z pewnością ma na to wpływ stale powiększająca się oferta produktów w szerokim zakresie cenowym. W Internecie nie brakuje z kolei darmowych poradników w formie wpisów i blogów. Po ich przeanalizowaniu dowiemy się np., jaka powinna być najlepsza paleta do konturowania twarzy.

Najlepsza paleta do konturowania — do czego ma nam służyć?

Konturując twarz, wpływamy na jej rysy — to główne zadanie kosmetyków o tym przeznaczeniu. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcemy nim osiągnąć. Twarz można np. podkreślić, wydłużyć lub wyszczuplić. Do każdego z tych celów użyjemy innych barw i akcesoriów. Dlatego najlepsza paleta do konturowania to taka, która odpowie nam na wszystkie potrzeby i pozwoli jeden fragment twarzy wyszczuplić, a drugi rozświetlić. Jednocześnie końcowy efekt powinien być jednolity, a twarz pozbawiona różnokolorowych plam i niedoskonałości. W sieci znajdziemy wiele filmików, które pozwolą nam sprawnie wykonać modelowanie i osiągnąć zadowalający efekt.

Najlepsza paleta do konturowania — na co zwrócić uwagę?

Dobry produkt jest bardzo ważny, ale oprócz zapoznania się z jego recenzjami musimy jeszcze określić nasz typ urody i kształt naszej twarzy. Czy jest ona owalna, okrągła, a może przypomina serce? W zależności od udzielonej odpowiedzi możemy bowiem potrzebować innych produktów do modelowania.

Wielkość palety

Wybierając produkt dla siebie, nie kierujmy się wyłącznie rozmiarem palety i jej gramaturą. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z konturowaniem, z pewnością nie będziemy potrzebować tak wielu kosmetyków i odcieni jak profesjonalne makijażystki. Warto zacząć od podstawowych produktów, które pozwolą nam nabrać dobre nawyki w modelowaniu twarzy.

Najlepsza paleta do konturowania — z czego wybieramy?

Aby rozpocząć modelowanie twarzy, trzeba wybrać odpowiedni produkt. Na rynku dostępne jest ich bardzo wiele — od różnych producentów, w zestawach i osobno. Skupmy się na najlepszych paletach do konturowania, są one bowiem polecane najczęściej. Dzięki nim osoby początkujące mogą zakupić jeden produkt, nie martwiąc się, że czegoś w nim zabraknie. Z kolei profesjonaliści mają wszystkie sprawdzone elementy pod ręką, co ułatwia im pracę. Sprawdźmy, co zawiera najlepsza paleta do konturowania twarzy.

  • Bronzer. Najczęściej występuje on w formie pudru. Używany przede wszystkim do modelowania kości policzkowych, sprawdzi się jednak również na żuchwie. Co ważne, najlepsze palety do konturowania powinny zawierać kilka odcieni bronzera: zimne i ciepłe, ciemne i jasne. Ich połączenie pozwoli nam uniknąć plam i uzyskać naturalny wygląd skóry. Odcienie będą przydatne przy blendowaniu kosmetyku.
  • Rozświetlacz. Niektóre fragmenty twarzy chcemy rozjaśnić; najczęściej będą to kości jarzmowe. Umiejętne połączenie bronzerów i rozświetlaczy pozwoli nam wyszczuplić twarz i nadać skórze blasku. W konturowaniu wykorzystuje się bowiem właśnie kontrasty.
  • Róż. Ten produkt jest stosowany przede wszystkim przez osoby o jasnej cerze, w przeciwieństwie do bronzera. Jednak ponownie nic nie stoi na przeszkodzie, aby umiejętnie połączyć te kosmetyki. Bronzer nałożymy, aby uwydatnić linię kości policzkowych, a róż — na wystające części. 

Dodatkowo do modelowania twarzy mogą przydać nam się również pudry konturujące. Puder znamy przede wszystkim w formie pojedynczego produktu o konkretnej barwie. Występuje w różnych rodzajach — w drogerii znajdziemy m.in. puder transparentny. Spotkać możemy jednak również zestawy pudrów w różnych kolorach — służą one właśnie do konturowania twarzy. Wchodzą one w skład niektórych palet do konturowania.

Równolegle z wyborem najlepszej palety do konturowania odpowiadającej potrzebom naszej skóry, rozglądajmy się także za akcesoriami niezbędnymi do wykonania makijażu. Podstawę stanowią w tym przypadku odpowiednio dobrane pędzle. Muszą być dobrej jakości — inaczej modelowanie może nie udać się pomimo naszych umiejętności.

Niezwykle istotny będzie również wybór producenta. Najlepsze palety do konturowania twarzy są tworzone przez marki takie jak Makeup Revolution, Pierre Rene czy NYX. Możemy oczywiście sięgnąć także do dużo wyższej półki cenowej, jednak powyższe produkty również pozwolą nam na wykonanie trwałego i udanego makijażu, nie obciążając przy tym budżetu. Warto wybrać je również wtedy, gdy dopiero uczymy się technik makijażu.

Najlepsza paleta do konturowania a techniki modelowania twarzy

Wymienione wyżej kosmetyki mogą występować także w formie płynnej, ponieważ konturowanie możemy wykonywać nie tylko na sucho, za pomocą pudrów, ale także na mokro. Kiedy uzyskamy wprawę, możemy również łączyć te dwie metody. 

Wyróżniamy zatem dwa sposoby konturowania:

  • Na sucho; jest to tradycyjna metoda, wykonywana przy użyciu sypkich pudrów.
  • Na mokro. Obecnie bronzery, róże i rozświetlacze bez problemu otrzymamy także w formie kosmetyków w kremie. Stosując je, trzeba jednak jeszcze bardziej uważać, aby nie przesadzić z ich aplikacją. Po nałożeniu podobnie jak suche produkty trzeba je dokładnie rozetrzeć. Blendowanie to podstawa konturowania: sprawia, że użyte przez nas produkty wtapiają się w skórę, nie pozostawiając wyraźnych plam.

Najlepsze palety do konturowania twarzy składają się z produktów sypkich; kremowe kosmetyki rzadziej spotyka się w zestawach. Modelowanie na sucho jest również wciąż popularniejszą, łatwiejszą metodą. Dlatego warto zacząć właśnie od niej i przekonać się, że dzięki dobrym produktom nasz makijaż, a wraz z nim nasza pewność siebie, mogą bardzo wiele zyskać.

Najlepsza paleta do konturowania – ranking 

Anastasia Beverly Hills Contour Powder Kit

Najlepsza paleta do konturowania twarzy powinna tworzyć na niej naturalny kontur, a przy tym łatwo się blendować. Co więcej, idealny produkt powinien skupiać się nie tylko na modelowaniu twarzy, ale także jej rozświetleniu. Cechy te spełnia paleta Anastasia Beverly Hills Contour Powder Kit, która łatwo i fajnie rozprowadza się na skórze, a przy tym nie pozostawia na niej nieestetycznych smug i innych nierówności. Z tego powodu produkt jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają jeszcze wprawy w konturowaniu twarzy. Paletka służy nie tylko do modelowania twarzy, ale i całego ciała.

Zoeva Cream Contour Spectrum

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmuje Zoeva Cream Contour Spectrum. Jest to najlepsza paleta do konturowania na mokro, która świetnie wymodeluje twarz o delikatnym, dziennym makijażu jak i również na wieczorowe wyjścia. Kosmetyk zawiera aż sześć, matowych kolorów: dwa jasne odcienie żółci oraz cztery brązy. Z tego powodu paletka jest idealna dla kobiet o różnym kolorze karnacji. Jej mocno napigmentowane i satynowe odcienie ułatwiają aplikację kosmetyku, którego nie trzeba przy tym dużo aplikować.

Estee Lauder Bronze Goddess Matte & Glow Bronzing Trio Kompakt Bronzer

Estee Lauder Bronze Goddess Matte & Glow Bronzing Trio Kompakt Bronzer to produkt, który otrzymał zasłużone trzecie miejsce. Wpłynął na to odżywczy skład bogaty w tropikalne masła z nasion mango, capuaçu oraz kakao. Kosmetyk łączy w sobie ciepłe odcienie bronzerów i rozświetlacza, które nadają skórze ciepłego blasku. Kosmetyk łączy w sobie trzy produkty – dwa bronzery (chłodny i jasny) oraz jeden, perłowy rozświetlacz. Są one przy tym zamknięte w małym i zgrabnym opakowaniu, dzięki czemu kosmetyk możesz zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

SMASHBOX The Cali Contour Palette

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje SMASHBOX The Cali Contour Palette. Paletka sprawdzi się szczególnie dobrze dla osób, które lubią bawić się makijażem i nie boją się w nim eksperymentować. To dlatego, że produkt zawiera aż sześć różnych odcieni bronzerów, które idealnie dopasowują się do makijażu na różne okoliczności. Część z nich potrzebuje mocniejszego pociągnięcia na skórze, a inne — delikatniejszego. Bronzery świetnie się ze sobą blendują, a część z nich po połączeniu tworzy niesamowite połączenia, których nie uzyskasz z żadną inną paletką.

Sleek Makeup Face Form

Sleek Makeup Face Form to równie dobra paletka przeznaczona do konturowania twarzy, która sprawdzi się dobrze przy różnych typach cery. To dlatego, że składa się ona z trzech produktów: brązującego pudru, rozświetlacza oraz różu. Uniwersalny odcień bronzera ma matową strukturę, która doskonale podkreśla kości policzkowe oraz inne konturowane elementy twarzy. Produkt nie podkreśla jednak suchych skórek, przez co prezentuje się dobrze na twarzy. Nie pozostawia przy tym smug, ani innych plam. Właściwie uwydatnia policzki, które wyglądają, jakby były świeżo muśnięte słońcem.

Makeup Revolution Ultra Pro HD Fair

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje paletka Makeup Revolution Ultra Pro HD Fair. Jest to produkt stworzony do zadań specjalnych, który dzięki aż ośmiu odcieniom pozwala uzyskać precyzyjne konturowanie. Wśród nich znajdziesz zarówno ciepłe, jak i również chłodne odcienie, dlatego jest to produkt szczególnie doceniany przez makijażowych profesjonalistów. Ciemne odcienie nadają się do podkreślenia kości policzkowych, natomiast jasne do dodania skórze blasku. Odcienie paletki mają mocną pigmentację, a przy tym łatwo wtapiają się w skórę. Ich kremowa konsystencja pozwala na blendowanie ich ze sobą i uzyskanie niebanalnego makijażu.

Makeup Revolution Ultra Cream Contour Palette

Makeup Revolution Ultra Cream Contour Palette to nasza kolejna kosmetyczna propozycja, która przeznaczona jest do konturowania twarzy na sucho. W paletce znajdziesz aż trzy rozświetlacze – w tym dwa z błyszczącymi drobinkami. Oprócz nich w zestawie jest jeszcze pięć bronzerów przeznaczonych do konturowania twarzy. Część z nich jest jasna, a część ciemna, dzięki czemu cała paletka sprawdzi się idealnie dla kobiet o jasnej i ciemnej karnacji. Wszystkie produkty z paletki bardzo łatwo się aplikuje i rozprowadza na twarzy – co znacznie ułatwia lusterko zawarte w zestawie. Makijaż z ich użyciem sprawdzi się na różne okazje.

Makeup Revolution I Heart Make Up Bronze & Glow

Dobrą paletką do konturowania jest również Makeup Revolution I Heart Make Up Bronze & Glow. Spośród zaproponowanych przez nas produktów wyróżnia ją aksamitna formuła, która świetnie uwidacznia kości policzkowe. Kosmetyk składa się z dwóch odcieni doskonale dopasowujących się do naturalnego koloru skóry. Makijaż wykonany tymi bronzerami jest trwały. Kosmetyk długo utrzymuje się na skórze, dzięki temu w ciągu dnia nie musisz myśleć o poprawkach swojego make-upu. Makeup Revolution I Heart Make Up Bronze & Glow to przy tym tani produkt, który kupisz już od 21 złotych.

WIBO 3 Steps to Perfect Face Paleta

WIBO 3 Steps to Perfect Face Paleta to nasza kolejna kosmetyczna propozycja stworzona do zadań specjalnych. Paletkę doceniają zarówno makijażowi eksperci, jak i osoby rozpoczynające swoją makijażową ścieżkę. Kosmetyk jest tak lubiany, ponieważ pozwala delikatnie i stopniowo konturować twarz bez ryzyka zniszczenia poprzedniej warstwy makijażu. Paletka wyposażona jest w bronzer, rozświetlacz oraz róż, dzięki temu jeden produkt umożliwia Ci wykończenie make-upu. Paletka mieści się przy tym łatwo do torebki, a więc możesz mieć ją zawsze przy sobie.

NYX Professional Makeup Professional Makeup Highlight & Contour PRO

Ostatnie miejsce w naszym rankingu zajmuje NYX Professional Makeup Professional Makeup Highlight & Contour PRO. Jest to dość praktyczny produkt, który pozwala korygować kształt twarzy za pomocą kilku odcieni bronzerów. W całej paletce znajdziesz ich aż osiem – jaśniejsze ocieplają twarz, a przy tym rozjaśniają czoło, podbródek i czubek nosa oraz łuk brwiowy. Natomiast ciemne wysmuklają rysy, a także podkreślają kości policzkowe i skroniowe. Z pomocą NYX Professional Makeup Professional Makeup Highlight & Contour PRO wykonasz profesjonalny makijaż, bez smug. W razie zużycia jednego z odcieni możesz spokojnie go dokupić i wymienić na nowy – wystarczy wyjąć wkład i zastąpić go innym.